Archiv článků

V prvním zápase sezóny U14 jsme položili 2 pětky!

Do úvodního zápasu U14 proti Havířovu jsme naVelký Pátek vstupovali s optimismem. Loni jsme tohoto soupeřeporazili 54:24 s výrazným přispěním Olomouckého hráče Jirkybudíka, který na hřišti mezi ostatními doslova trčel.Pro letos jsmenabídku pomoci „hvězd“, které už ve 14 letech hrají za U16,odmítli. Hráčský kádr našeho spojeného týmu Zlín-Olomouc je celkembohatý, a tak jsme se rozhodli, že se budeme opírat jen sami osebe, ať si nezvykáme spoléhat na velké kluky. A taky je potřebadát šanci nováčkům, aby začali sbírat zápasové zkušenosti. Čekalijsme vyrovnaný souboj.

Havířov nastoupil jen o 12 hráčích. Aletentokrát to byl on, kdo měl ve svém středu vyspělého rozdílovéhohráče, který nad ostatními trčel výškou i herním projevem. Tatoskutečnost výrazně ovlivnila průběh zápasu. Na našem týmu bylovidět, jak ho kompaktní hra soupeře opřená o výraznou individualituzaskočila a po třetí obdržené pětce nám klesla psychická kondiceblízko k bodu mrazu. Sebevědomí v obranných činnostech azejména skládkách nás opustilo. Celkem padlo 13 pětek. Z tohojsme 2 dali my a ze soupeřových 11 položení skóroval zmiňovanývelký vazač celkem 8krát. Konečný výsledek včetně kopů tak bohuželnevypadá příliš lichotivě 10:71.

Naši hráči se snažili a předvedli i párpěkných akcí. Jmenovitě stojí za pochvalu Daniel Landt, který podalvelmi obětavý výkon. Několikrát míč potáhl o kus dopředu a párkráttaké zabránil útoku soupeře hrozícímu pětkou. Projevil bojovnost aochotu se o vítězství porvat. Takového herního nadšení potřebujemevíce.

Velké poděkování patří všem, kdo tam s námi byli: rodičům apříbuzným, kteří fandili; hráčům A-mužstva, kteří nám přišlipomoct: Dušan Krajčovič vedl rozcvičku, Pepa Hubáček zapisovalskóre, Jan Smiřický dělal pomezního, Mira Zemanovič, Richard Láník,Petr špaček a Ota Hejmala povzbuzovali, junioři Denis a David námpřipravili hřiště, Klára Kršáková zařídila v improvizovanýchprostorech bufet. Nechyběl samozřejmě Dan Chytil, ktarý námobstaral administrativu. To všechno bylo skvělé a navzdory výsledkuto byl krásný ragbyový den. V neděli 23. 4. hurá do Bystrce,pojedeme po Velikonocích vstát z mrtvých : ) Všem díky asměrem k dalšímu zápasu s nadějí a odvahou.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace