Archiv článků

V Ostravě proběhl finálový turnaj U12

Naši mladší žáci kategorie U12 hráli nacelostátním finálovém turnaji.

Jedna dívka a třináct hochů podaliv turnaji sice převážně bojovný výkon, ale výsledkově tobohužel stačilo jen na předposlední 11.místo…

Sestava RC Zlín U12: Adam Dubský, BáraMilinková, David Štourač, Filip Gajdošík, Filip Paulík, Jakub Číž,Jan Šperka, Martin Ondroušek, Matyáš Jurásek, Ondra Číž, OndraMilink, Robin Kolínek, Tobiáš Pátík, Tomáš Přibyl.

12 týmů bylo rozděleno do dvou skupin pošesti, nejlepší tři ze skupin pak hráli o 1.-6. místo, ti méněúspěšní o 7.-12. místo. Vzájemné výsledky ze skupin se započítávalido bojů o umístění. Hrací čas 1x 8 minut.

Zlín – Říčany 0:7. Pozdějšífinalista hrál mnohem kolektivněji, rychleji i agresivněji než my.Zvláště jejich rychlé a organizované čištění rucků nás „obralo“ ospoustu našich míčů. Když k tomu přidáme několik našichneúspěšných skládek, výsledku se nelze divit…

Zlín – Vyškov 0:4. Ani protiznámému moravskému soupeři jsme nebyli schopni se prosaditv útoku a Vyškov si postupně upevňoval své vedení.

Zlín – Olomouc 1:2. Velkénaděje jsem vkládal do utkání se soupeřem, se kterým jsme hrávalivždy vyrovnané a mnohdy i vítězné duely. Ovšem na jaře jsme Olomoucještě neporazili… V tomto utkání jsme začali pořádně hrát ažv posledních 2-3 minutách, což ovšem bylo až za stavu 0:2.Naši pětku položil Adam Dubský ale příliš pozdě na obrat.

Zlín – Sparta 0:2. Výkonproti Spartě nebyl špatný, ale opět jsme se nedostali dobrankoviště soupeře.

Zlín – Petrovice 0:4. I protidalšímu pražskému týmu byl náš výkon obstojný, ale nedůslednéskládání a málo kolektivní hra v útoku přinesla jen dalšíporážku.

To vše znamenalo poslední místo ve skupiněs nelichotivým skóre 1:19 (dle oficiálních výsledků dokonce1:20 – prohra s OL 1:3 ??? to už je nepodstatné).

Po obědě nás čekali další tři utkání veskupině o 7.-12. místo.

Zlín – Slavia 1:1. Bojovnývýkon našich, ve kterém jsme se ujali vedení – pokládal FilipGajdošík. Ale v poslední akci utkání jsme nedokázali přidattrochu obětavosti navíc, když soupeř tlačil svůj maul do našehobrankoviště – a bohužel dotlačil až k vyrovnání.

Zlín – Dragon 1:2. Podobnýprůběh jako v předchozím utkání proti soupeři, který nám předtýdnem „naložil“ 9:0. Naši bojovali, v utkání vedli popoložení Adama Dubského, ale pak neuhlídali jeden individuálníprůnik dragonského tahouna. Navíc v poslední akci utkání seopakovala situace jako proti Slavii – opět nás soupeř přetlačil nabrankovišti.

Zlín – Mar.Hory 4:0 (nebo 4:1?). V tomto posledním utkání si naše U12 trochu spravilanáladu i reputaci proti domácímu týmu. Hráli jsme s chutí,dobře bránili a postupně položili čtyři pětky – David Štourač 2x,Martin Ondroušek a Adam Dubský.

Tento turnaj nám ukázal, že musíme být mnohemaktivnější a rychlejší v řešení herních situací jako jsourucky nebo podpora spoluhráči v útoku. Stále většina hráčůpouze přihlíží, jak jeho spoluhráč zvládne svůj postups míčem, aniž by mu šli pomoci. A stále obrovské rezervy mámev obraně:

a)   individuální skládky 1 vs 1 pokulhávají a nesložení „svého“protihráče vede k pětkám na našem kontě, které se pak těžkodohánějí.

b)   kolektivní obrana většinou také nefunguje ideálně, pokud naši hráčinevybíhají v jedné linii proti soupeři a naopak před nímustupují, čímž mu dávají možnost nabrat rychlost a navíc získatprostor ke kličkám.

Věřme, že v posledních dvou turnajíchsezóny tyto nedostatky zlepšíme a ukážeme, že umíme hrát pěknéragby.

V turnaji se z Moravy mezi nejlepšíšestku probila jen Bystrc, která však nakonec celý turnaj vyhrálapo výhře 2:1 nad Říčany! Gratulujeme!

V příloze všechny výsledky.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace