Archiv článků

Úspěšný vstup do sezóny zlínských borců U16

V sobotu, 30. 3. 2019, zlínští kadeti, spojení s RC Olomouc,vstoupili do jarní části sezóny zápasem v MariánskýchHorách.

Oba týmy natěšené po zimní přestávce vletěly do zápasu velmisrdnatě, vždyť si měly z podzimního utkání co vracet. Naši se ujalibrzy vedení, soupeř však vzápětí vyrovnal. Pak několikrátnebezpečně zahrozil přes poměrně silný střed útoku, ale naštěstíbez bodů. V 10. minutě se našim podařilo zvýšit náskok a dopoločasu odskočili na 22:5. Většina pětek padala po průnicích přesútok, kde se prosazovaly zejména zdatné tříčtvrtky Albert Váňa aMartin Rychlík z Olomouce, či rychlé křídlo Daniel Landt v podpořese zadákem Ondrou Gajdošem.

Po poločase se ještě více projevilo oslabení domácího týmu,který byl kvůli nedostatku hráčů U16 doplněn i o hráče U14. Náš týmhrající poměrně v pohodě postupně navyšoval vedení nad odevzdanýmsoupeřem až na konečných 64:5.

První část prvního poločasu byla velmi vyrovnaná a byla dobrouzkouškou pro nadcházející zápasy. Po zbytek zápasu se soupeř trápila podle informací bude právě kvůli nedostatku hráčů odstupovat zesoutěže. Těšíme se tedy na další prověrky našich borců vsoutěži.

Za Zlín nastoupili: Váňa Albert, Landt Daniel, Kocháň Ondřej,Kadlec Antonín, Dittrich Tomáš, Vyoral Jakub, Macháň Marek

Pětky pokládali: Martin Rychlík 4 x, Daniel Landt 3x, AlbertVáňa 1x, Ondřej Gajdoš1x, Tomáš Dittrich 1x