Archiv článků

Úspěšný turnaj žáků U11

V sobotu 25.10.2014 se konal v Havířově další turnajmladších žáků.

Hráči RC Zlín kategorie U11 sice odjeli k turnaji jenv šesti (hraje se v osmi), ale ani ostatní týmy až na domácínebyly kompletní, tak si vždy kluby půjčily navzájem hráče, aby sehrálo v plném počtu.

Naši nejmenší hráči v tomto turnaji podali solidní výkon aobsadili 2.místo! Vzhledem k přihlášenému počtu čtyř týmů sehrálo na 2 x 10 minut, což je dostatečná doba na prověřenípřipravenosti všech týmů.

První utkání proti domácímu Havířovu nám sice moc nevyšlo apoměrně hladce jsme prohráli, ale v dalších dvou si to kluciněkolikanásobně vynahradili a jasně vyhráli.

Zde jsou výsledky RC Zlín:

Zlín – Havířov 0:6. Nezachytli jsme nástupdomácích a po několika obdržených pětkách jsme už nenašli síluk obratu.

Zlín – Olomouc 11:0. V tomto utkání našikluci (a vlastně i jedna dívka – hostující Natka z Havířova) svéhosoupeře zcela rozebrali. Přestože je ragby kolektivní sport, musímtentokrát vyzdvihnout hru mlýnové spojky Davida, který sev ofenzivě prosadil hned čtyřikrát. Zvláště oceňuji jehopřehled při zhodnocení postavení protihráčů a průniku vzniklýmimezerami. Ovšem i další hráči se prosadili - po dvou pětkáchpoložili Štěpán, Robert i Natka. Jednu pak přidal Albert.

Zlín – Mar.Hory 5:2. Po výrazné předchozí výhřesi možná naše naděje myslely, že proti ostravským Mariánským Horám,které prohrály i s Olomoucí, už vše půjde samo. Ale tak snadnéto nebylo, dostali jsme i dvě pětky… O naše body se postarali opětDavid třikrát, Ondra a Hynek (Hav) jednou.

Samozřejmě druhé místo je pěkný výsledek, ale stále jepotřeba se soustředit na zlepšení obrany (vybíhání v jednélinii) a také na více kolektivní pojetí hry v ofenzivě.

Sestava RC Zlín při turnaji v Havířově: Albert,David, Marek, Ondra, Robert, Štěpán, Natka (Hav), Filip (Hav),Hynek (Hav).  

Pořadí turnaje v Havířově:

1.    1. Havířov

2.    2. Zlín

3.    3. Olomouc

4.    4. Mar.Hory

Foto R.Macháň

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace