Archiv článků

Úspěšný turnaj mladších žáků v Bystrci

Vítězství v kategorii U10 a třetí místoU12 vezou hráči RC Zlín z Brna Bystrce.

U12

V této kategorii startovalo šest týmů: RCBystrc, RC Vyškov, RC Zlín, RC Dragon Brno, RC Olomouc a netradičněRC Slovan Bratislava. Tentokrát do Brna nepřijel Havířov aniOstrava – Mar.Hory.

RC Zlín nastoupil k turnaji v tétosestavě: Jakub Číž, Ondřej Číž, Ondřej Doležel, AdamDubský, Barbora Milinková, Martin Ondroušek, Tobiáš Pátík, TomášPřibyl, Jan Šperka, David Štourač ©, TadeášVyvlečka.

Zlín – Bystrc 1:5 (0:2). Hnedna úvod turnaje nás čekal domácí tým - největší favorit turnaje.Hráči i trenéři si nemohli nevzpomenout na 14 dní starou prohrus Bystrcí 0:10 ze zlínského turnaje... Tentokrát však nebylnáš výkon tak odevzdaný, se soupeřem jsme docela drželi krok. Po1.poločase naši hráči prohrávali 0:2, ve druhém soupeř odskočil ažna 0:5, ale v závěru jsme aspoň pozdějšímu vítězi turnajedokázali položit pětku –> jedinou, kterou Bystrc v turnajiobdržela. I když to podle výsledku tak nevypadá, náš výkon bylvcelku dobrý. Bod ZL: Tadeáš.

Zlín – Olomouc 2:1 (2:1).Tomuto soupeři jsme měli co vracet, minulý týden na nás vyzrálvýhrou 0:1 na pražském PICO CUPU. V utkání jsme se ujalivedení 1:0, ale neuhlídali jsme soupeře, který vyrovnal. Ještě dopoločasu jsme zase strhli vedení na svou stranu a boj pokračoval ipo přestávce. Skórovat však už nedokázal nikdo a Zlíňáci se mohliradovat z výhry. Body ZL: David a Ondra Č.

Zlín – Dragon 3:3 (1:1).Zajímavé utkání, kde se vedení přelévalo z jedné strany nadruhou. Vedli jsme 1:0 a 2:1, pak jsme prohrávali 2:3 a nakonecjsme dokázali vyrovnat těsně před koncem. Body ZL: Tadeáš 2x,David.

Zlín – Slovan Bratislava 3:1(0:1). Slovenský tým nebyl kompletní, a tak ho vydatnědoplňovali hráči Bystrce včetně těch nejlepších „tahounů“. O tomtofaktu svědčí i skutečnost, že vzájemný souboj mezi Bystrcí aSlovanem se nehrál a byl kontumován ve prospěch Bystrce. Nicméněv utkání naši hráči ukázali vnitřní sílu, když po prohranémpoločase dokázali utkání otočit a vyhráli. Body ZL: Tobiáš, David aMartin.

Zlín – Vyškov 4:5 (1:3). Ipřes naši prohru skvělé utkání a opět dobrý výkon. Sice jsmedvakrát neuhlídali úniky soupeře více než přes půlku hřiště, zatonaši hráči bojovali až do konce a nevzdali se ani za stavu 1:4 a2:5. Druhému týmu turnaje položili nakonec čtyři pětky. Body ZL:Ondra Č. 2x a David 2x.

Příští týden nás čeká poslední podzimní turnajv Ostravě, na kterém nám však budou chybět opory týmu: mlýnováspojka David Štourač, útoková spojka Ondra Číž a taky křídlo KubaČíž. No a právě David s Ondrou se „postarali“ o 8z celkových 13 našich pětek v tomto turnaji. To znamená,že příští týden dostanou větší prostor méně zkušení hráči, kteřítak budou moci ukázat, co v nich je.

Dan Chytil

 

Turnaj U10 – Bystrc 29.10.2016

 

Sobotní turnaj v Brně se opět vydařil.

Nastoupili: Beata, Karolína, Ondra Milink,Vojta Zuzaník, Šimon Čepický, David Ingr, Pavel, Ferdinand, Adam aKuba Číž.

Naše U10 sehrála celkem 5 utkání a dosáhlaskóre 25 : 5 .

Soupeři Zlína byli postupně : Dragon A,Vyškov, Olomouc, Dragon B a Bystrc.

 

Zlín – DragonA         5 : 1

K prvnímu utkání jsme nastoupili výborněrozcvičení, protože jsme tentokrát dorazili

na hřiště jako první ze všech mužstev a takjsme si mohli dopřát malý trénink...

Zápas začal z ostra a skóre otevřel Adam 1:0.Poté zabral i soupeř, vytvořil na nás tlak a povedlo se mu vyrovnat1:1. Naše U10 není zvyklá propadat panice a tak se hnala doútoku.

To přineslo další dvě pětky Adama a navýšenískóre na 3:1. V té chvíli jsme měli zápas pod kontrolou, svourychlost a dravost předvedla Beata a položila 4:1. Na konečných 5:1uzavřel sprintem přes půl hřiště Kuba. 

 

Zlín – Vyškov            6 : 1

Ve druhém utkání Zlín nastoupil proti Vyškovu,který zapracovává několik drobnějších hráčů z řad nováčků. To seprojevilo hned v úvodu zápasu, když jsme rychle vedli 3:0. První 3pětky obstarali dravci v útoku – Ferdinand, Adam a Beata. V tomtoutkání jsme obdrželi jednu pětku 3:1. Utkání naše U10 odehrála vevysokém tempu a další pětky přidali Ferda, Adam a Ferda, kterémunezištně přihrál Adam.

 

Zlín – Olomouc         6 : 2

K zápasu jsme nastoupili koncentrovaní, aby senám nestalo, že prohrajeme 0:1, jak se nám v semifinále turnaje vOlomouci stalo. Dařilo se nám dobře bránit. Mám tady pozn., žezejména Beata, Šimon, Pavel, Karolína, Vojta, David, Ondra a Ferdazodpovědně skládali protihráče, takže uvolnili prostor pro Adama,který se urval z řetězu a dal 4 pětky po sobě a poslední pětkupřipravil pro Karolínu, kterážto položila svouprvní pětku v kariéře ! ( takže to bude chtítnějaké zápisné na zakončené sezóny ). Skóre tohoto zápasu otevřelaBeata, která si položila po jedné pětce v každém zápase! Soupeřinebyli bezzubí a dvakrát nás kousli...

 

Zlín – DragonB         5 : 0

V tomto zápasu proti nováčkům Dragonu jsme hrupodle očekávání ovládli. Žlutá vše ubránila a podpořila tahemdopředu. V zápase dokázali udržet čisté konto a postupně pětkrátpoložit.

Skórovali: Adam 1:0, Beata 2:0, K a ro l í n a  3:0, Adam 4:0 a 5:0

(Adam na turnaji celkem 12 pětek, platí12.000.- australských)

 

Zlín – Bystrc             3 : 1

Finále. Poslední zápas se hrál o první místo,neboť i domácí Bystrc prošla turnajem bezporážky.    

Zápas se vyvíjel pozitivně pro Zlínské U 10.Jako první se prosadila Beata a splnila svou normu – bod na zápas.Na 2:0 zvýšil kličkující Ferdinand. Nadějí pro domácí byla jejichpětka, kterou snížili na 2:1. To nás ale už tradičně nerozhodilo,další ohrožení našeho pětkoviště jsme nedopustili. Naopak, kdyždostal Šimon zhruba na polovině přihrávku, nasadildrtivý sprint dopředu, na který žádný z obránců nebyl schopenreagovat a tak máme dalšího hráče, který poprvé skóroval!

( takže se těšíme na další zápisné na koncisezony ).

 

Gratulace všem ve žlutém dresu kprvnímu místu !

 

Jirka Váňa

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace