U14 - remíza s Olomoucí

Starší žáci RC Zlín U14 nastoupili i ke svémudruhému utkání na domácí půdě proti silné Olomouci.

RC Zlín – RC Olomouc  26:26(14:12).

Do utkání (2x 25´; 13 vs 13 hráčů) lépevstoupil náš soupeř, který nás hned z výkopu zatlačil do naší22m a po tomto úvodním tlaku položil ve 4´ pětku. Pak však našistarší žáci vyrovnali hru a přesunuli jsme se pro změnu doolomouckého obranného pásma. V 8´ jsme tam zahrávali trestnýkop – náš kapitán a mlýnovka v jedné osobě DavidŠtourač naznačil kličku a v sevření za soupeřemnahrál na skvěle nabíhajícího zadáka TadeášeVyvlečku, který už došel až do brankoviště. Sám Tadeáš posvé pětce navýšil konverzí na 7:5. Pěkná oku lahodící akce! Až po 9minutách se opět měnilo skóre, když opět položili naše zlínskénaděje. Konkrétně to byl Ondra Číž, který si taképo trestném kopu prorazil cestu až k pětce.Tadeáš navýšil kopem po pětce na 14:5. Avšakv poslední minutě prvního poločasu se opět radovala Olomouc,kdy po sérii rucků v naší 22m položila pětku i s následnoukonverzí – 14:12.

Ve druhém poločase naši starší žáci dvakrátnechali rozběhnout olomouckého urostlého Olivera Kašpara, kteréhouž pak těžko někdo zastaví... Položil nám tak dvě pětky. Mezi jehopětkami se však podobným stylem prosadil i náš stále se lepšícíFilip Gajdošík, který pokládal pod háčko. Našičtvrtou pětku cca 9 minut před koncem položil opět OndraČíž po jednom z rucků a hezkém rozehrání do útočnélinie. Do té doby úspěšný kopáč Tadeáš setentokrát z úhlu netrefil a skóre se zastavilo na 26:26. Dokonce utkání měly šanci na zvrat oba týmy a myslím, že všichni bylinakonec s konečnou remízou spokojeni.

Naše U14 zaslouží uznání za bojovnost. Docelase mi líbila naše hra v rucku, skládky v obraně takénebyly špatné (až na výše zmíněné výjimky…). Ještě máme nedostatkyve správném hlubokém postavení útočné linie -> dopustili jsme setotiž několika zbytečných předhozů, kdy jsou příjemci přihrávkyv plytkém postavení a míč chytají prakticky ve stoje bezrychlosti. Také se ke konci utkání projevilo manko v naší fyzicképřipravenosti. Prostě bez tréninku to nejde!

Body ZL: Vyvlečka 11 (P,3KPP),Číž 10 (2P), Gajdošík 5(P).

Poměr pětek 4:4.

Sestava RC Zlín: Tomáš Přibyl, MatyášJurásek, Ondřej Doležel, Robin Kolínek, Jan Šperka, Filip Gajdošík,David Štourač ©, Ondřej Číž, Adam Dubský, BarboraMilinková, Beáta Dittrichová, Ocean Antonie Neho, TadeášVyvlečka.

Střídali: JakubČíž.

Připraven: Onřej Milink.

Další kolo nás čeká v neděli 23.9.2018v Ostravě, kde naše U14 změří síly s místním TJ SokolMariánské Hory. Pojedeme minibusem, výkop bude v 11 hodin.