Archiv článků

U14 - prohra v Ostravě

Starší žáci RC Zlín U14 nestačili na svéhosoupeře z Ostravy Mariánských Hor.

TJ Sokol Mariánské Hory -RC Zlín 31:10 (12:0).

K prvnímu venkovnímu utkání jsme mělik dispozici celkem 15 hráčů, tzn. dva byli připraveni kestřídání. To ostravští, kteří jsou ve společném týmu s Havířovemměli k dispozici plnou střídačku - 21 hráčů.

A tentokrát byl soupeř nad naše síly, i kdyžnaši starší žáci bojovali ze všech sil. V prvním poločase jsmedostali dvě pětky, jednu přes roj po trestném kopu a následnémrucku, druhou pak přes útok po křídle. Bohužel už v první půlinám odstoupil po obětavé skládce zadák TadeášVyvlečka – ve hře nemohl pokračovat kvůli zhmožděnémusvalu (tzv. koňaru).

Ve druhém poločase jsme brzy opět inkasovali,když soupeř rozehrál trestný kop nařízený v našem obrannémpásmu (22m) na útočnou linii do křídla. Až za stavu 17:0 se taképrosadili naši borci podobnou akcí z TK do křídla. PokládalTomáš Přibyl. Pak znovaz nařízeného TK pronikl přímo pod háčko další Ostravák azvýšil na 24:5. V tomto 2.poločase se však hra přesouvalaz jedné strany na druhou, o čemž svědčí pro změnu naše druhápětka – jak jinak než po trestném kopu 5m před ostravskýmbrankovištěm. Prosadil se hbitý a šikovný DavidŠtourač. Obě naše pětky byly položeny téměř u autové čáry,takže se nelze divit, že konverze zůstaly neproměněny. Škoda, žev úplně poslední akci utkání jsme dostali ještě jednu pětku poprůniku ostravských útočníků. Konečný stav tedy 31:10.

Jak už bylo řečeno, naše U14 bojovala, ale tosamo o sobě nestačí. Ve druhém poločase se hra trochu vyrovnala,zčásti i kvůli prostřídání ostravských, když se do hry podle slovjejich trenérů dostali i úplní nováčci. V první půli jsme všakbyli v důležitých herních situacích vždy o něco později nežsoupeř. Byly to tentokrát pomalejší rucky a také horší přesouvání apostavení hráčů v obranné linii. Někteří hráči by ještě mělibýt více aktivní ve hře, aby se fyzické vypětí a námaha rozložilarovnoměrně na všechny. Asi to souvisí hlavně s horší fyzičkou,už minule zmiňovanou… Nicméně tento tým má v sobě potenciálhrát pěkné ragby a stále se zlepšovat. Samozřejmě by bylo vhodnéještě tým doplnit aspoň o pět hráčů.

Body ZL: Přibyl 5(P),Štourač 5 (P).

Poměr pětek 5:2.

Sestava RC Zlín: TomášPřibyl, Matyáš Jurásek, Ondřej Doležel, Robin Kolínek, Jan Šperka,Filip Gajdošík, David Štourač ©, OndřejČíž, Jáchym Koutný, Barbora Milinková, Beáta Dittrichová, OceanAntonie Neho, Tadeáš Vyvlečka.

 Střídali: Jakub Číž,Onřej Milink.

Další utkání bude hrát RC Zlín U14 až14.10.2018 na hřišti RC Dragon Brno.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace