Archiv článků

U12 předvedli na PYRF ofenzivní ragby

Náš tým U12 se ve své první sezóně v tétokategorii zúčastnil mezinárodního turnaje PYRF, týden před začátkemběžné části turnajové sezony.

Do Prahy nás vlakem cestovalo devatenáctvčetně čtyř dospělých již v pátek odpoledne a po devatenácté hodinějsme byli v hotelu. Večer jsme ještě stihli menší prohlídku Maléstrany a Karlova mostu.

V sobotu ráno jsme v klidu a vydatněposnídali a následoval přesun na hřiště do Petrovic. Čekal náscelodenní turnaj za slunečného počasí a příjemných 20 stupňů C.

Náš tým:

Alex Bruštík, Šimon Čepický, KubaČíž, Beata Dittrichová, Pavel Doležel, Mikuláš Horský, David Ingr,Marek Jaroněk, Matěj Jaroněk, Bára Milinková, Ondra Milink, HonzaŠperka, Pepíno Trchalík, Ferda Váňa a Vojta Zuzaník.

Trenéři: Kuba Michálek, Dušan Krajčovič aJirka Váňa.

Turnaj byl rozdělen do šesti základníchskupin po pěti týmech, ze kterých se postupovalo do tří skupin oumístění:         A. o 1-10místo          B. o 11-20 místo         C.o 21-30 místo

 

Hrací doba byla 1x 7 min, takžev utkání bylo  málo času napravit chyby.

Základní skupina:      

RK Petrovice B

RC Slavia A

Klub Sportowny Budowlani

RG Heidelberg

RC Zlín

RC Zlín – RKPetrovice       8 : 0

Naše žlutá vtrhla do zápasu sebevědomě a scílem dosáhnout co nejlepšího skóre, které mohlo rozhodovat opostupu do další fáze turnaje. To se nám skvěle podařilo a za 7min. jsme dokázali 8x položit. Dařilo se nám pronikat po oboukřídlech i středem hřiště. Na křídlech skórovali – 3x Mikuláš,skvěle podporovaný Kubou a 1x Alex po přihrávce od Šimona. Prodalší pětky jsme vyslali Kubu 2x a po jedné pětce Beatu aFerdinanda.

RC Zlín –Budowlani          1 : 1

Ve druhém zápasu došlo na střet dvoupojetí hry. Soupeř z Polska hrál dobrou defenzivu a náš tým zaseofenzivu. V průběhu zápasu se bojovalo o střed hřiště a nedařilo senám hru roztáhnout do křídel. Když se hra přelila na naši polovinu,jeden urostlý hráč se rozběhl a dvěma našim bránícím se honepodařilo účinně zastavit 0:1. Naše útočné pojetí hry, alepřineslo úspěch. Rychlou rozehrávkou trestného kopu, po kterésoupeř nestihl couvnout o 10 m, jsme získali další trestný kop 10 mpřed brankovištěm. Po rozehrání dostal Kuba míč a vletěl dopětkoviště a srovnal na 1:1. Ve zbytku zápasu se nám už obratdokonat nepodařilo.

RC Zlín – Slavia Praha A    0 :3

Zápas pravdy jsme nezačali dobře a nechalijsme slávisty tvořit hru. Plně se projevila naše slabina,disciplína v obranné hře a proto jsme brzy inkasovali, 0:1. Soupeřevedení povzbudilo a naše hra začala být trochu chaotická. Vedlo tok další inkasované pětce 0:2. Úplně v závěru utkání kopl soupeř míčaž do našeho pětkoviště, kde jsme míč přiklepli, následoval mlýnblízko naší brankové čáry. Mlýn měl patřit nám, omylem však bylovhazování přisouzeno Slavii a ta toho prostřednictvím dostivysokého hráče dokázala využít a uzavřít na konečných 0:3 – zápasbyl ukončen.  

RC Zlín – RG Heidelberg    4 :0

Prohru jsme hodili za hlavu, postup dofinálové skupiny o 1. - 10. místo ještě nebyl ztracen a tak jsme sesoustředili na poslední zápas v základní skupině. Německý tým jsmesi prohlédli v jejich předchozím zápasu a nastoupili jsme odhodlánivyhrát. Opět se nám dařilo najít hráče na křídle, tentokrát Pepína,který dosprintoval pro první pětku, 1:0. Hra se nám dařila istředem pole a tak druhou pětku po kombinaci s ostatními přidalKuba Číž, 2:0. Dále byl na půlce soupeře odpískán trestný kop pronás, Ferda ho rychle rozehrál – soupeř nestihl couvnout o 10m,takže byl poté Vykázán na vlastní brankovou čáru. Po dalšímrozehrání Ferda našel Beatu, která proklouzla do brankoviště askórovala, 3:0. Poslední pětku tohoto zápasu jsme dosáhli porozehrávce ze mlýna, do běhu dostal míč Kuba a už ho nikdonezastavil, 4:0.

Základní skupina - rekapitulace: pozapočtení všech zápasů, nám zůstal v ruce černý Petr, o jeden bodnás na postupovém místě předběhli Poláci, kteří dokázali remizovatse Slávií 0:0 a s námi 1:1 a to rozhodlo. Takže dobře bránit má svévýhody... Nakonec se ukázalo, že tým z Polska do A skupiny takénepostoupil, kvůli nízkému skóre a nakonec obsadil v naší skupiněcelkově 14místo.

Skupina B o 11. - 20.místo:

Skupina A nám sice těsně unikla, ale nadalší zápasy jsme se těšili a rozhodně jsme trvali na co nejlepšímumístění ve skupině B.

RC Zlín - Tatra SmíchovB            3 : 0

První zápas jsme zvládli, soupeře jsmeudrželi od našeho pětkoviště a tvořili jsme hru. Po rychlé akci,kterou rozběhla Beata - našla přihrávkou Báru a ta skórovala, 1:0.Dál překřížil soupeřovu obranu vždy sprintující Mikuláš a dotáhlsvou akci do pětkoviště, 2:0. Po naší kombinaci a několika dobřeuhraných míčích v rucku, doběhla pro třetí pětku opět Bára,3:0.

RC Zlín – Veltener RC Empor 69 /Stahl             2 : 1

Honosně znějící jméno německého soupeřenám nenahnalo strach, naopak jsme mladé Němce před začátkem utkánípostrašili našim hromovým rugbyovým pokřikem (vedeným Beatou). 1:0– na půlící čáře se dostal do šance Ondra, předvedl parádní sprintpo levé straně a nikdo ho už nechytl... Na 2:0 jsme skórovali porozehrání trestného kopu –  přihrávku od mlýnovky dostal doběhu Kuba a nekompromisně položil. Blížil se konec zápasu a ponepozornosti v obraně jsme soupeře nechali výsledek korigovat,2:1.

RC Zlín – TatraBarbarians           2 : 0

Byl to docela drsný zápas ve velkém tempu abojovalo se o každý metr, pískem sypaného trávníku. Na poloviněhřiště jsme rozehrávali mlýn a to tak úspěšně, že Kuba převzal vběhu přihrávku a zastavil se až v pětkovišti Tatry, 1:0. Tatra senevzdávala a snažila se vyrovnat. Právě když nás zatlačili na našipolovinu a stupňovali tlak, zapomněli na obranu – zmocnili jsme semíče, přehráli na Kubu a tomu se soupeř už jen díval na záda...2:0.

RC Zlín – BabiceBoys         2 : 1

Poslední zápas na turnaji, byl také velmivyrovnaný a bojovný. Dá se říct, že pro soupeře i pro nás šokující– pro nás příjemně. V první krásné akci se po pěkné souhře zaskvělPavel – náš rojník a pracant ve středu hřiště, šel pro pětku jakokanec, 1:0. Soupeř byl ale nebezpečný a dokázal odpovědět avyrovnal 1:1. Na konci hrací doby, ale přišla šance, zahrávali jsmeaut na půli soupeře. Ve skutečnosti to nebyl aut, ale signál F. -B. Celý turnaj nám tento signál nevycházel ideálně. Byla toposlední akce zápasu a vydařila se skvěle. Ferda přehodil všechnyhráče na rozběhnutou Beatu, která míč dostala přímo do náruče akrátkým sprintem, nikým nerušena položila překvapeným protihráčůmvítěznou pětku!

Na turnaji jsme obsadili celkově 12. místoza týmem Říčan B, které vyhrály souběžnou skupinu o umístění, aledosáhli lepšího skóre.  

Celková bilance naší U12 naturnaji: 1x prohra, 1x remíza, 6xvítězství

 

Skóre: základní skupina:13 : 4          skup.o umístění: 9 :2          celkem: 22 : 6

Resumé: máme ofenzivní tým!Zlepšíme obranu a bude to ok!

Poděkování: jako doprovod z řadrodičů a zároveň fotografce – Martině Doleželové!!! A dalšímrodičům, kteří dovezli dresy, jablka a starali se o zázemí  –Marcele a Otovi Milinkovým !!!

 

Jirka Váňa

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace