Archiv článků

Turnaje žen a dívek U19 v podzimní sezóně

Do soutěže žen jsou přihlášeny týmy Sparty, Slavie,Přelouče, Petrovic, Dragonu a Sedlčan. V soutěži U19jsou holky ze Zlína, Sedlčan a Tatry.Vyškov má problémy s počtem hráček a podleposledních zpráv z kuloárů se bude snažit zapojit do soutěžeod druhého turnaje.


Problémy s počtem hráček se nevyhnou ani nám. Zlínský tým poloňské sezóně opustila Nikola Zbránková, kteráodjela hrát ragby do Austrálie a Hanka Pešková a AndreaZmeškalová, které přešly do kategorie žen. Děvčata budouhostovat v týmu Sparty, loňského vítěze ligy.

Proto rádi uvítáme holky od 14 do 80 let, které byměly zájem o tento něžný sport. 

Další zprávy z českého ženského ragby

V letošní sezóně se začne pomalu připravovat půda prozavedení klasického ragby o patnácti hráčkách. Po skončení každéhoturnaje by se měl odehrát v každé kategorii jeden zápas XV,družstva budou složena z hráček všech týmů a zápasy se nebudoupočítat do soutěže. Jedná se o uspořádání jednoho nesoutěžníhoturnaje po skončení sezóny, na kterém by se hrálo pravděpodobně o10 hráčkách.


Reprezentace prozatím zůstává pouze sedmičková, alev budoucnosti by měl existovat i patnáctkový tým. Nároďák seve dnech 20. – 21. 9. zúčastní Rauris International RugbyFestivalu v Rakousku. V rámci festivalu se českáreprezentace zúčastní jako host turnaje 3Nations InternationalRugby Sevens, který pravidelně hraje Rakousko, Chorvatsko aMaďarsko.

Rozpis podzimních turnajů:

  • 14. 9.  Slavia
  • 28. 9. Dragon
  • 5. 10. Zlín
  • 19. 10. Tatra

Ota Hejmala

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace