Archiv článků

Turnaj žen a dívek na hřišti Slavie Praha

V neděli se zlínské ragbistky zúčastnily prvního letošníhoturnaje MČR sedmiček žen. Zlín hraje v kategorii U19 protiTatře a Sedlčanům, v kategorii žen hostují naše hráčky veSpartě.


Za Zlín nastoupily Šárka, Míša, Bětka, Danča, Vendy aBarča, za Spartu Andrea a Hanka. Zlínskousestavu na místě doplnily Aneta Hroncová a TerezaBuřilová z Petrovic.


První zápas holky odehrály proti Tatře, prohrály0:26. Ve druhém utkání porazily Sedlčany15:14. Vzhledem k tomu, že pro některé holky to bylvůbec první ragbyový zápas v životě, byla předvedená hra nadobré úrovni, jen rozdíl ve skóre proti Tatře nemusel být takvýrazný. V tréninku se musíme více zaměřit v obraně naskládání – daří se nám protihráčky zastavit, ale nezabráníme dalšípřihrávce a tím pokračování útoku. V útoku budeme zkoušet hrátpřes křídla, ne středem. Je čas začít trénovat i kopy,především drop. Soupeřky se zlepšují a dávat jenpětky přestává stačit. Tatra nám dala 4 pětky a ve 3 případechdokázala proměnit i následný kop. Sedlčany prokoply po oboupětkách, které nám daly. Nám se kop po pětce nepovedl ani jeden.Příště bychom na to mohli doplatit.

V tabulce je první Tatra, druhý Zlín a třetíSedlčany.

Našim hráčkám v dresu Sparty se dařilo, mají za sebouprvní pětky za Spartu a první vyhraný turnaj a podle trenérky ispoluhráček jsou obě pro Spartu přínosem.

Ota Hejmala

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace