Archiv článků

Turnaj SŽ v Ostravě

Další turnaj série Oblastního přeboru Moravy mají za seboustarší žáci RC Zlín. Tentokrát se 5 týmů sešlo v neděli24.5.2009 v Ostravě.

Bohužel se ukazuje, že díky kvalifikačnímu systému postupu nafinálový turnaj Mistrovství ČR, ztrácí oblastní turnaje jakoukolivdůležitost a význam. Do finálového turnaje totiž postoupily čtyřinejlepší týmy ze dvou kvalifikačních celostátních turnajů aoblastní turnaje nehrají žádnou roli. Zdaleka tedy není o cobojovat a tomu odpovídá přístup většiny týmů. Do Ostravy sicedorazilo všech pět týmů z Moravy, ale počty hráčů vyjma domácíchMariánských Hor byly tristní: Zlín 13, Vyškov 11, Dragon 11,společenství Olomouc/Havířov 9 a jen zmiňovaná Ostrava 28.V případě Vyškova, který postoupil do finále, se zřejmě jednáo marodku, Ostrava bere svou přípravu zodpovědně, ale ostatní týmyuž asi rezignovaly…

Všichni trenéři se tedy dohodli na doplnění počtů ostravskou„lavičkou“, což je nejrozumnější způsob, aby si všichni kluci adívky zahráli.

Mě samozřejmě zajímal výkon starších žáků RC Zlín po propadákuz minulého týdne. Asi třetina hráčů projevila odhodlánízabojovat a nezopakovat ostudu, ale zbytek opět působil dojmem, žeje jim to jedno.

I když téměř všechny naše výkony byly lepší než minule, celkovývýsledek v turnaji je rozpačitý.

 Zlín – Olomouc 0:7 (0:7).

Toto utkání bylo hodně vyrovnané. Obě družstva bohužel staví nasvých individualitách, které dokážou překonat soupeřovu obranu. Bylto tedy spíše souboj schopnosti uhlídat a odskládat tyto jedince.Olomouci to vyšlo lépe a radovala se z vítězství. Stalo se takna olomoucké polovině hřiště, kdy při rucku naše útokovka HonzaSmiřický atakoval soupeře v ofsajdu. Po nařízeném a rychlerozehraném trestném kopu pak naši hráči zavčasu nezastavilirozbíhajícího se olomouckého hráče (jednu se zmíněnýchindividualit) a ten přes půl hřiště před našimi ustupujícími hráčiskóroval pod háčko. Cestou si na něj „sáhlo“ asi pět našich hráčů,ale tvrdou skládku neprovedl nikdo – no jo když ono to bolíspadnout na zem…

 Zlín – Dragon 12:0 (5:0).

Po důrazné domluvě o opakující se ostudě, se hráči v dalšímzápase vzchopili a podali lepší výkon. Snažili se uhlídatdragonského „největšího staršího žáka v ČR“ (cca 110kg), cožse jim podařilo. A konečně také RC Zlín položil pětku, resp. dvě.V prvním poločase se nezvykle utrhl Michal Mrlík po skrumážiasi 10m před brankovištěm a dotáhl svou akci k položení. Vedruhé půli kluci zahráli dokonce nacvičený signál po autu, kterénám však jinak vůbec nešly. Tentokrát Pepa Hubáček přehodil celéautové seskupení na nabíhající mlýnovou spojku Pepu Kocháně a tenprokličkoval až do brankoviště. I následný Smířův kop po pětcevyšel. Vítězství mohlo být ještě vyšší, když provedl únik RenéHavlík s podporou Honzy Navrátila na křídle, ale při finálnípřihrávce vznikl předhoz. Bohužel Honza nebyl v dostatečnéhloubce, René byl ve skládce zbržděn, Honza přeběhl a přihrávkasměřovala dopředu. Body ZL: Mrlík, Kocháň po 5 (P), Smiřický 2(KPP).

 Zlín – Vyškov 0:0.

Asi náš nejlepší výkon, kdy jsme měli i na vítězství, ale nebylonám souzeno. Víceméně jsme Vyškov přehrávali, měli jsme váhovou ivýškovou převahu proti drobným hráčům z Hané, odskládali jsmei jejich technicky šikovné hráče. V prvním poločase hráči RCZlín dokonce dvakrát došli až do brankoviště, ale chyběl důraz připokládání. Nejprve Kocháň místo skoku pod nohy do brankoviště šeldost napřímený, až ho soupeř složil a Pepovi vypadl míč. Pak Smířapodobně prošel až do brankoviště, ale při pokládání se pod nějdostal protihráč a zamezil doteku míče se zemí.

Škoda – výhra byla na dosah.

 Zlín – Mar.Hory 0:31 (0:14).Utkání protinejvětšímu favoritovi naši kluci nezvládli či spíše vypustili…Ovšem i taková utkání jsou důležitá, abychom se pokusili odolávatsoupeři v obranné činnosti. Místo toho se kluci báli skládat anechali Ostravu vynikat ve všech směrech. Domnívám se, že Ostravaje v současné formě největším aspirantem na titul této věkovékategorie. V našem zápase nám položili čtyři pětky a přidalijeden dropgól. 

Z celého turnaje jsme bodovali jen v jednom utkání,což je žalostně málo. I když jsme minulý týden zaměřili tréninky nakolektivní pojetí a podporu hráčů bez míče, neboli okamžitéznovu-zapojení se do hry po odehrání míče, minulo se to účinkem.Zase hráči po odehrání míče zůstali stát a nešli pomoci svémuspoluhráči. Někteří kluci zas po přijetí míče už nevidí své lépepostavené spoluhráče a „napálí“ to do prvního soupeře předsebou…Plynulost hry je ta tam.

 

RC Zlín absolvoval turnaj v této sestavě:

Juřík, Hubáček, Mrlík, Holba, Trubelík, Havlík, Kocháň,Smiřický, Ovčář, Lefner, Chmelík, Navrátil, Jakeš.

 

Tuto neděli se koná turnaj oblastního přeboru Moravy ve Zlíně.Bude to poslední turnaj před finálovým celostátním turnajem omistra ČR, tak se dá očekávat, že postupující Vyškov a Ostravabudou v plné síle. Pro naše kluky to bude další příležitostukázat, že taky umí hrát ragby.

Přijďte nás tedy povzbudit v neděli 31.5.2009 v 10hodin na Stadion mládeže!

 

Dan Chytil

Trenér SŽ

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace