Archiv článků

Turnaj SŽ v Olomouci

Na turnaji oblastního přeboru Moravy starší žáci RC Zlín zcelapropadli!

Teprve v týdnu po Dragon Cupu se na hráčích projevilo, jak tobyl minulý víkend náročný turnaj. Někteří hráči nepřišli ani najeden trénink, buď kvůli zranění či nemoci, nebo prostě jen kvůliúnavě.

Do Olomouce jsme tedy v neděli 17.5.2009 odjeli vlakem veznačně okleštěné sestavě čítající pouze 13 hráčů (vč.2 MŽ).V nadsázce se dá říct, že v převaze byl tentokrátrealizační tým: trenér Chytil, asistent Matela adoprovod-zdravotník Gregor.

Absence našich výrazných opor sice dávala tušit, že výkony budouslabší, ale předvedená hra „předčila“ všechna očekávání… A to ipřesto, že také další týmy (vyjma Ostravy) přijely neúplné. Domácíspolečenství Olomouc / Havířov mělo 12 hráčů, Vyškov přijel taképrakticky bez svých tahounů a Dragon přijel jen se čtyřmi hráči.Trenéři se na místě dohodli, že náhradníci Ostravy se spojís Dragonem, abychom odehráli turnaj podle plánu s pětiúčastníky.

Naši hráči však skutečně v turnaji předvedli zoufalé výkonya ani v jednom ze čtyř utkání nepoložili pětku.

Především nás trenéry mrzel ale přístup většiny hráčů, kdy tovypadalo, že jejich hlavním smyslem byl VÝLET do Olomouce, aby sedoma nemuseli „otravovat“ s rodiči. Že by se tu mělo hrát iragby bylo už podružné.

Tento turnaj nám ukázal, jak moc většina hráčů spoléhá na svétahouny, kteří většinou tvoří hru a když tito chybí, neumí ses tím vypořádat. Samozřejmě v týmu byli i tentokrátpoctivci, kteří chtějí hrát ragby, ale bohužel se pak snaží vzítodpovědnost na sebe, sólují a ve výsledku vlastně nehrají protým.

Kolektivní pojetí je pro naše starší žáky docela velký problém.A ve spojení s mizernou obranou je to sebevražednákombinace….

Na závěr už jen přehled výsledků a naděje, že příštěto snad bude lepší – takže hoši, v úterý všichni natréninku.

Olomouc - Zlín 10 : 0
Vyškov - M.Hory 0 : 10
Zlín - RCD Brno 0 : 14
Olomouc - Vyškov 14 : 5
M.Hory - RCD Brno 28 : 0
Zlín - Vyškov 0 : 24
Olomouc - M.Hory 0 : 34
Vyškov - RCD Brno 7 : 12
Zlín - M.Hory 0 : 36
Olomouc - RCD Brno 8 : 7
 
Konečné pořadí :

1. SR M.Hory
2. RC Olomouc/RC Havířov
3. RCD Brno
4. RC Vyškov
5. RC Zlín

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace