Archiv článků

Turnaj starších žáků ve Zlíně

Starší žáci RC Zlín odehráli v neděli 31.5.2009 zadeštivého počasí další moravský turnaj na domácí půdě.

Z turnaje se předem omluvil Dragon Brno a překvapivě i JIMIVyškov, který jede za týden na finálový turnaj Mistrovství ČR. VeZlíně se tak utkaly jen tři týmy: RC Zlín, Sokol Mariánské Hory aspolečenství Havířov/Olomouc. Naši hoši se tentokrát sešliv solidním počtu 18 hráčů, Ostrava dovezla opět početnoudružinu hráčů, takže zapůjčila své náhradníky do neúplnéhospolečenství Hav./Ol.

Vzhledem k počtu týmů se všechna utkání hrála 2 x 15minut.

Díky deštivému víkendu byl aspoň terén měkký a hráči se nemuselibát odřenin při skládkách.

 Zlín – Mar. Hory 0:22 (0:0).

Ostravští v tomto utkání nastoupili v opačném gardu –rojníci v útoku a útočníci v roji, aby si hráčivyzkoušeli, jakou roli obvykle mají jejich spoluhráči. Tak se nakřídle objevili jejich „lehkonozí“ téměř stokiloví řízci. NicméněZlíňákům se nepodařilo využít ani této situace, i když jsme nehrálišpatně. Poločas skončil bez bodů. Ve druhém už byli Ostraváci nasvých místech a ihned využívali všech našich chyb. Ať už to bylyztráty míče z vlastních rucků, nezpracování soupeřempřekopnutých míčů za naši obranu nebo tradiční „neskládání“. Přestojsme měli i my pár příležitostí dotáhnout akci až do brankoviště,ale nakonec to ani jednou nevyšlo. Ostrava nakonec položilačtyřikrát.

 Zlín – Havířov/Olomouc 28:5 (7:5).

V tomto utkání jsme zase nezvládli začátek a jakoby sekluci nemohli dostat do tempa. Prohrávali jsme už od 3´ a jenpomalu jsme vyrovnávali hru. Až v polovině 1.půle se podařilodůraznému Holbovi proběhnout do brankoviště a položit pětku podháčko. Teprve po přestávce převzal RC Zlín iniciativu a dalšímitřemi pětkami Kuby Chmelíka, Pepy Kocháně a Honzy Navrátila získalvítězství. Po všech pětkách byl při kopech úspěšný HonzaSmiřický.

Body ZL: Smiřický 8 (4x KPP), Holba, Chmelík, Kocháň, Navrátilpo 5 (P).

Po odehrání turnaje projevila většina kluků zájem si zahrátještě jedno utkání, tak trenéři poskládali tým z hráčů všechdružstev včetně ostravské lavičky, který nastoupil protiOstravě.

 „Zbytek světa“ – Mar.Hory 0:40 (0:19).Iv tomto utkání prokázala Ostrava, že je v týmu skvěláherní pohoda a mistrovský titul by jim neměl uniknout. Vše sedozvíme o tomto víkendu, kdy se právě v Ostravě utkají celkyMar.Hor, Vyškova, Říčan a Sparty o mistra ČR v kategoriiU15. 

Do Zlína přijel jen jediný delegovaný rozhodčíMartin Franta. Všechna utkání tak odpískal v dešti sám, za cožmu patří náš dík.

Další program kategorie starších žáků jenásledující:

6.-7.6.2009 Finálový celostátní turnaj Ostrava – RC Zlínse nekvalifikoval

14.6.2009 Plánovaný turnaj v Ostravězrušen - byl již odehrán 24.5. místo Vyškova(rekonstrukce šaten)

19.-21.6.2009 zájezd RC Zlín do Záhřebu,nezúčastníme se tak turnaje v Havířově.

28.6.2009 turnaj Dragon – doufejme, že se závěrečný turnajsezóny uskuteční

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace