Turnaj starších žáků ve Zlíně

Velmi povedený domácí turnaj odehráli starší žáci RC Zlín naMezinárodní den dětí 1.6.2008. Sešlo se jich celkem 16 (14 ZL + 2Bystrc).

Hned v prvním utkání sVyškovem hráli zlínští hošidocela dobře, i když nutno přiznat, že hra probíhala spíše na našípolovině. Po bezbodovém poločase jsme nakonec jednou neubrániliprůnik vyškovského hráče po křídle a prohráli tak i s kopem popětce 0:7. Hráči si v tomto domácím turnaji věřilivíce než jindy a to se projevilo ve výkonech na hřišti.

Ve svém druhém utkání proti ostravským Mariánským Horám byl opětv poločase bezbodový stav, když naši kluci obětavě bránili, alesnažili se i útočit. Z jednoho brejku se podařilo skórovatMartinovi Elznerovi (hostující z Bystrce), který dotáhl svůj únikpo křídle. Kop po pětce Jardy Doležela byl také úspěšný - 7:0.Mar.Hory se snažily zvrátit vývoj utkání a alespoň vyrovnat, aleZlíňáci opravdu dobře bránili a tentokrát včas skládali soupeře. Noa těsně před koncem sebral míč po skrumáži Jarda Doležel a všemutekl až pod háčko. Svou pětku potvrdil i kopem po pětce.ZL - Mar.Hory 14:0. Body ZL: Doležel 9 (P, 2KPP),Elzner 5 (P).

V dalším zápase nás čekal silný tým DragonuBrno, který se do nás pustil velmi razantně a zatlačil náspřed naše brankoviště. Naši kluci sice docela dobře bránili, alepřesto nám Dragon v prvním poločase položil pětku, když hošinepokryli prostor kolem otevřeného mlýna (rucku) - 0:5. Ve druhémpoločase jsme pokračovali v dobrém výkonu hlavně v obraně a využilijsme znova dravosti Jardy Doležela, který vzal jako kapitánodpovědnost na sebe a dvakrát dokázal soupeři uniknout až dobrankoviště. Jednou z toho to bylo po pěkné akci a několikapřihrávkách našich útočníků. Dokázali jsme tak otočit nepříznivýstav a vyhráli 14:5. Body ZL: Doležel 14 (2P,2KPP).

V posledním měření sil nás čekal Havířov, který nás před týdnemdoma porazil, a tak měli naši kluci co vracet. Ani v tomto utkánínadšení našich hráčů neopadlo a nenechali nic náhodě. Opět po dobréobranné práci dokázali, že to jde i dopředu a dvěma pětkami opětJardy Doležela potřetí v turnaji vyhráli. Škoda jen, že Jardunepodpořili bodově i další hráči. ZL -Havířov 14:0. Body ZL:Doležel 14 (2P, 2KPP).

RC Zlín tak v turnaji obsadil 2.místo, což je nejlepší výsledekv sezóně 2007 / 2008. Všem hráčům děkuji za předvedené výkony anasazení ve hře.

5. Mar.Hory 5 0:35

Posledním turnajem sezóny je 3.celostátníturnaj v Říčanech 21.6.2008. Pokud bude zájem ze strany hráčů abudeme schopni odjet alespoň se 17 hráči, tohoto turnaje sezúčastníme.