Archiv článků

Turnaj starších žáků ve Zlíně

Poslední turnaj Oblastního přeboru Moravy starších žáků se konalv neděli 3.6.2007 na domácím hřišti ve Zlíně. Po dohodě se SvatýmPetrem jsme celou noc až do výkopu kropili hřiště, takže se turnajodehrál na docela měkkém terénu.

Starší žáci RC Zlín se sešli v 15 hráčích. V prvním utkáníturnaje jsme se střetli s RC Bystrc. V prvním poločase nám rychlíBrňané položili jednu pětku "pod klacky" a ujali sevedení 0:7, ale víc se do přestávky na hřišti neudálo. Po poločasese bohužel situace opakovala - opět body doprostřed brankoviště avedení Bystrce 0:14. Pak jsme se však vzchopili a dvěma pětkami vkřídelním prostoru jsme snížili na 10:14. Ve vyrovnaném závěrupodnikl útok z mlýna na vlastní polovině vazač Sovadina, ale poskládce se mu nedostalo podpory ze strany útočníků a jeho nahrávkuskákající po zemi si nechali dva naši hráči laxně projít vedlesebe. Toho pochopitelně využil dravý soupeř, který míč sebral a ztéto poslední akce ještě zvýšil vedení Bystrce na konečných 10:19.Body ZL: Rotter a Sovadina po 5 (P).
Ve druhém zápase jsme hráli proti Vyškovu. Jako již několikrát vtéto sezóně se naši hráči ze suveréna soutěže asi již předempsychicky sesypali a utržili největší debakl dne 0:47. Obdržet vutkání hraném 2 x 7´ sedm pětek, je skutečně důkazodevzdanosti.
Ve třetím utkání jsme nastoupili proti Dragonu Brno a konečně našihráči dokázali zvítězit v poměru 17:5. Body ZL: Sovadina 10 (2P),Rotter 5 (P), Dlouhý 2 (KPP).
V dalším utkání nás čekal druhý postupující do finále přeborů ČRMariánské Hory z Ostravy. Ani tu jsme nedokázali alespoň trochudržet krok se soupeřem a prohráli vysoko 0:38.
V posledním klání turnaje se střetli hráči RC Zlín a RC Havířov.Havířovští hrající tuto sezónu ve společenství s Olomoucí přijelido Zlína jen se svými osmi kmenovými hráči, a tak si po celý turnajpůjčovali naše hráče. Pouze do vzájemného duelu je posílili hráčiOstravy. Zlíňáci si však mysleli, že toto utkání pro ně bude"brnkačka" a i přes trenérovo neustálé varování dělalijenom srandičky a vůbec se nekoncentrovali na hru. Ještě víc jeuspokojily dvě naše pětky a ani snížení soupeře do poločasu na 12:5je nevarovalo. Zvýšení na 17:5 už považovali za definitivní výhru,ale škaredě se mýlili. Havířov dokázal ještě dvakrát položit akopek po pětce od autové čáry vyrovnal na konečných 17:17. Následnévýmluvy na rozhodčího jsou zcela liché a zbytečné, výhru siztratili hráči sami, za což jsem je jako trenér patřičně"zpucoval".

Vzhledem k tomu, že toto byl pro starší žáky Zlína poslední turnajsezóny, chci za ni všem hráčům poděkovat. Od podzimní části, kdyjsme jezdili k tunajům v 9 až 11 hráčích, se mužstvo dalo dohromadya odehráli jsme tak důstojně celý soutěžní ročník 2006 / 2007.Hráčům ročníku narození 1992 přeji v příští sezóně hodně úspěchů vkategorii kadetů. S hráči roč. 1993 se potkáme příští školní rok avěřím, že vytvoří spolu s nynějšími mladšími žáky roč. 1994 silnýkolektiv, a to nejen početně, ale i herně! Už teď se těším! Přejivám pěkné prázdniny!

 

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace