Archiv článků

Turnaj starších žáků ve Vyškově

Poslední zářijovou neděli se konal turnaj Oblastního přeborustarších žáků ve Vyškově.

RC Zlín odjel opět v nedostatečném počtu 10 hráčů, naštěstído Vyškova tentokrát dorazila čtveřice hostujících hráčů z Bystrce,která doplnila naše mužstvo.

Ke svému prvnímu utkání jsme nastoupili proti domácímu Vyškovu apodali jsme slušný výkon, kdy se většina našich hráčů snažilapodporovat svého spoluhráče s míčem. Bohužel tento výkon nebylkorunován žádnou pětkou, i když několikrát jsme byli skutečněblízko. Naopak v obraně jsme dvakrát neuhlídali soupeře a tím jsmezápas ztratili. ZL - Vyškov 0:12 (0:5).

V dalším duelu jsme chtěli vrátit prohru z minuléhoturnaje společenství Olomouce a Havířova. Chuť našichkluků byla velká, snad i podpořená dobrým výkonem ze zápasu sVyškovem, a tak se do Olomouce rázně zakousla. V prvním poločasejsme položili dvě pětky - jednu po křídle, druhou protlačenou poskrumáži před soupeřovým brankovištěm.

Po poločase jsme přidali brzo další pětku průnikem meziolomouckými hráči přímo pod "klacky". V utkání jsmedominovali, přesto jsme chybovali ztrátou míče z vlastního mlýna vnaší 22m a náš protivník korigoval výsledek pětkou v poslední akciutkání. ZL - Olomouc 17:7 (10:0). Body ZL: Navrátil, Holba,Kocháň po 5(P), Smiřický 2(KPP).

Pak nás čekalo utkání s Dragonem, který se zúčastnil svéhoprvního turnaje v sezóně. Hned na úvod jsme ale dostali pětku, kdyžjsme neuhlídali (neodskládali) oporu a nejlepšího hráče soupeřeRíšu Mazúra. Přesto však bylo utkání velmi vyrovnané. V posledníminutě 1.půle jsme dokázali vyrovnat únikem HonzyNavrátila po křídle a po úspěšném kopu po pětceHonzy Smiřického jsme se ujali těsného vedení7:5.

Po přestávce vyrovnaný a neúprosný boj pokračoval, a to až doposlední minuty, kdy jsme však udělali osudovou chybu tohotoutkání. Po překopu soupeře za naši obranu se sice naši hráči stihlivrátit a míč "odstěhovali" zpět, ale bohužel ne doautu - jen do hřiště. A někteří naši hráči před míčem sezapojili do hry a vyrobili tak ofsajd. Rychlým rozehráním se opět kmíči dostala znovu opora Dragonu Ríša a prošla jak nůž máslem přespět šest neskládajících Zlíňáků do brankoviště...Poslední akcíutkání tak strhl vítězství na stranu Dragonu Brno. ZL -Dragon 7:12 (7:5). Body ZL: Navrátil 5(P), Smiřický2(KPP).

V našem závěrečném utkání nás k mé nelibosti zcela rozebralyMariánské Hory, když nám nasázely postupně pět pětek, přičemž vobraně byly proti nám bezchybné. ZL - Mar.Hory 0:29(0:17). Toto utkání dost pokazilo pěkný dojemz našich výkonů v předešlých zápasech tohoto turnaje, kdybyla vidět snaha o kolektivní hru založená na podpoře hráči smíčem.

Velkým problémem se jeví malá základna tétokategorie - když nám onemocní či z jiného důvodu chybí párhráčů, nejsme skoro schopni sestavit mužstvo. To by se námmohlo vymstít třeba už příští týden v sobotu, kdy se hraje naSpartě v Praze první celostátní turnaj této sezóny. Doufám tedy, žeodjedeme v dostatečném počtu!

Dan Chytil, trenér

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace