Turnaj starších žáků ve Vyškově

Dalšího turnaje Oblastního přeboru starších žáků ve Vyškově sezúčastnily jen čtyři týmy, když Havířov opět nedal dohromady hráčea do Vyškova nepřijel. Všechna jeho utkání byla tedy kontumována veprospěch soupeřů.

RC Zlín přijel s 12 hráči, ke kterým se na místě připojili 3hostující hráči z Bystrce.

V prvním zápase s Vyškovem se nám opětnepovedlo skórovat a naopak jsme obdrželi od soupeře čtyři pětky(po dvou v každém poločase) a prohráli jsme tudíž0:22 (0:12).

V dalším utkání nasadili trenéři ostravských Mariánských Horproti nám sestavu s několika děvčaty ve svých řadách. Své zkušené adůrazné hochy chtěli šetřit na souboj s Vyškovem o první místo.Tento tah jim však tak docela nevyšel a museli ho v průběhu hrypozměnit. Zlíňáci totiž na soupeře vlétli s vervou a byli lepšísvého soupeře. Během prvního poločasu, tj. 10 minut jsme dokázali2x položit, a to dokonce po několika pěkných fázích z otevřenýchmlýnů (rucků). Když Ostrava v 1.poločase nepoložila ani jednou,vedli jsme v půlce 12:0. Po poločase tedy soupeř prostřídal svéhráče a my jsme bohužel nedokázali udržet vlastní nasazené tempo.Mariánské Hory tak dokonale otočily vývoj utkání čtyřmi pětkami.Především v obraně jsme vybouchli po stále stejných chybách - hráčinezastaví soupeře, který se právě rozbíhá... No a pak už je těžkézastavovat "rozjetý vlak". Takže za první poločas tohotoutkání pochvala, za druhý opět zdvižený varovný prst. Zlín- Ostrava 12:24 (12:0). Body ZL: Doležel 7 (P, KPP),Zámečník 5 (P).

V posledním zápase s Dragonem znova nebyl první poločas špatný,na dvě pětky Dragonu jsme jednou pětkou odpověděli a při našemnáporu nám nebyla uznána další. Nicméně tuto převahu jsme mělivyužít lépe, a to kolektivnější hrou. Navázat se na hráče s míčem aprotlačit ho do brankoviště. Hráči se však spíše dívali, jestlijejich spoluhráč s míčem proti převaze uspěje sám. Ve druhémpoločase nám pak chyběl důraz, jaký předvedli brněnští žáci.Zlín - Dragon 7:29 (7:10). Body ZL: Doležel 7 (P,KPP).

V turnaji nakonec vyhrála Ostrava, když se jí podařilo zdolatdomácí Vyškov 21:5.

Výsledky turnaje a průběžná tabulka:

M.Hory - Vyškov 21:5, M.Hory - Dragon 21:7, M.Hory - Zlín 24:12,Vyškov - Dragon 24:0, Vyškov - Zlín 22:0, Dragon - Zlín 29:7.

Pořadí:

1. S.Mar.Hory 4 4 0 0 81:24 12 bodů
  2. JIMI RC Vyškov 4 3 0 1 66:21 10 –„-
  3. RCD Brno 4 2 0 2 51:52 8 –„-
  4. RC Zlín 4 1 0 3 34:756–„-
  5. RC Havířov 4 0 0 4 0:60 0 –„-(4xkont.)

Průběžná tabulka:

1. JIMI RC Vyškov 28 25 1 2 498:82 79 bodů
  2. Sokol Mar.Hory 28 20 1 7 400:123 69 –„-
  3. Dragon Brno 28 12 1 15 257:380 53 –„-
  4. RC Zlín 28 5 0 23 142:448 38–„-
  5. RC Havířov 28 6 1 21 125:385 33 –„- (8xkontumace)

Tento víkend mají žáci Zlína volno,další oblastní turnaj je naplánován na neděli 25.5.2008 doHavířova.