Archiv článků

Turnaj starších žáků v Ostravě

V neděli 2.11.2008 za slunného podzimního dne odehráli staršížáci další turnaj Oblastního přeboru Moravy.

Odjeli jsme s dvanácti hráči RC Zlín, na místě nás doplniliještě tři hostující kluci z Bystrce. Našim žákům se ale tentoturnaj příliš nepovedl.

V úvodním souboji jsme se střetli s Dragonem, který měl naopak vOstravě "fazónu". Již ve čtvrté minutě 1.půle nám položiltotiž dvě pětky a zcela nám sebral vítr z plachet (pokud nám tedyvůbec nějaký foukal). Ve druhé půli Dragon přidal i třetípětku.

Zlínští kluci zcela propadli v obraně, kde se neustále potýkajíse stejnými chybami - nenapadají protihráče v lajně, ale čekají naněj ve stoje a nezvládají individuální skládky, jen se na dálkusnaží nataženou rukou "šmátrat" po běžícím soupeři.Zlín - Dragon 0:19 (0:14).

Proti Vyškovu se náš výkon velmi zlepšil, ale bohuželvydržel jen poločas. V tom jsme hráli většinu času na půlcesoupeře, ale nedokázali jsme bodovat. Především proto, že klucimálo podporují spoluhráče s míčem, který je skládán a dostanese tak do skrumáže. Naši hráči si asi myslí, že i tak to hráč smíčem zvládne sám, ze svízelné situace se dostane a ještě nahraje.Vůbec se nenavazují, aby společně postupovali vpřed, ale aninevyčistí míč, který je (pak už jen byl) na naší straně.

Ve druhém poločase jsme pak dostali dvě rychlé pětky a bylo popěkném výkonu... Zlín - Vyškov 0:12 (0:0).

Ve třetím našem vystoupení proti domácím Mariánským Horám jsmeopět nedokázali soupeři položit žádné body, kdežto ten zatížil našekonto třemi pětkami a tak poměrně snadno vyhrál. Zlín -Mar.Hory 0:15 (0:5).

V závěrečném "souboji útěchy" se střetly týmy Zlína aOlomouce o své první body v turnaji. Souboj to byl sice dramatický,ale plný technických i taktických chyb. První a jediná pětka zápasupadla až v předposlední minutě 2.poločasu po individuálním únikunašeho Honzy Navrátila, kterého pro změnu neodskládal soupeř. Honzasice doběhl až pod háčko, ale Miloš Ovčář bohužel neproměnilkonverzi - kopl pod břevno. Zlín - Olomouc 5:0 (0:0). bodyZL: Navrátil 5 (P).

V turnaji jsme obdrželi celkem 8 pětek a dokázalijsme položit pouze jedinou! Chyby jsem již naznačil výše, ale našešpatné výkony se nedají omluvit ani absencí některých opor aninedostatkem hráčů obecně. Hoši na mě v tomto turnaji působiliapaticky, bez zájmu o ragby a o nějakém týmovém duchu nemůžememluvit vůbec. Pokud hráči nezlepší svůj přístup po této stránce,obávám se, že pak sotva něco zlepšíme po stránceragbyové.

Doufejme tedy, že se tým alespoň trochu zkonsoliduje předposledním podzimním turnajem na domácí půdě ve Zlíně. Víkendto bude náročný, v sobotu hrají mladší žáci, v neděli pak i staršížáci. Oba dny budou okořeněny mezinárodní účastí polskýchtýmu z Chorzowa, resp. Bytomi. Přijďte náspovzbudit!

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace