Archiv článků

Turnaj starších žáků v Ostravě

V nových dresech hráli svůj první turnaj straší žáci.

K prvnímu jarnímu turnaji starších žáků odjelo do Ostravy strenérem, vedoucím mužstva, kustodem a zdravotníkem (neděste se -vše v jedné osobě) družstvo o 13 hráčích, tedy pouze s jedinýmnáhradníkem. Někteří hráči se omluvili, ale bez omluvy nepřišloopět několik kluků, kteří ani nemají tolik odvahy a cti, aby narovinu řekli, jestli definitivně končí nebo chtějí v ragby seriózněpokračovat.

V prvním utkání jsme nastoupili proti Vyškovu ahrálo se prakticky pouze na naší polovině. V prvním poločase námsoupeř položil dvě pětky, ve druhém jsme se již dalšímu náporuubránili, ale ve hře dopředu jsme byli neúspěšní. Utkání tedyskončilo z našeho pohledu přijatelných 0:12. Vzápase s domácími Mariánskými Horami byl obraz hrydosti podobný - Zlín se bránil, ale v útoku byl bezradný. Tak námOstrava položila celkem tři pětky a duel skončil zase s nulou nanašem kontě 0:15.

Ve třetím měření sil nás čekal stále se lepšící (i početnější)Dragon Brno. Ani proti němu se nám nepodařiloskórovat, naopak Dragon to dokázal v utkání celkem čtyřikrát, takžekonečný výsledek byl 0:26. Až v našem poslednímvystoupení proti Havířovu se Zlín konečně prosadilbodově. Postupně po spíše sólových průnicích tří našich hráčů,které soupeř neodskládal, jsme konečně vyhráli i my:ZL-Havířov 21:0. Body ZL: Doležel 11 (P, 3KPP),Kopečný a Stein po 5 (P).

Nutno zmínit, že v našem týmu nastoupili dva hráči ke svémuvůbec prvnímu utkání a další na pro ně nezvyklých postech. Ale vtéto kategorii je důležité, aby si hráči vyzkoušeli co nejvícepostů a orientovali se obecně ve hře. Právě správné a rychléreagování na rozestavení soupěřových i vlastních hráčů nám chybí.Když se k tomu přidá špatné skládání v obraně, je jasné, na co sezaměřit na trénincích. Ovšem to by museli na tréninky choditpravidelně všichni hráči!!! Teprve pak se naše hra zlepší adosáhneme i lepších výsledků.

Příští turnaj SŽ je v neděli 27.4.2008 vOlomouci.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace