Turnaj starších žáků v Olomouci

V neděli zahájili novou sezónu i starší žáci turnajemOblastního přeboru Moravy v Olomouci. Během týdnese z turnaje odhlásil RC Dragon a v den turnaje do Olomoucepřišla zpráva, že Mariánským Horám dopravce nepřistavil autobus,takže Ostrava také nedorazí. V turnaji tak nastoupila jen třimužstva - domácí sdružení Olomouc/Havířov, Vyškov a Zlín. Hrálo se2x12´.

RC Zlín odjel na turnaj též v neúplné sestavě čítající 10 hráčů,ale na místě se k nám měli připojit ještě tři hostující hráči zBystrce. Bohužel ani tato varianta neklapla a Brňáci se nesešli. Podohodě s trenéry nám byli tedy zapůjčeni hráči z OL a VY.

V prvním utkání proti Vyškovu byla znát nerozehranost oboudružstev, ale Vyškov využil větší zkušenosti svých hráčů a položilnám po 5´ první pětku. I když Zlín měl ve hře také světléokamžiky, nedokázal v 1.půli skórovat. Naopak do poločasu ještědvakrát inkasoval. Zvláště třetí pětka z poslední akce poločasubyla hodně zbytečná. V naší 22m jsme měli výhodu mlýna, míčvyšel na naši stranu, ale přesto jsme jej nedokázali"odstěhovat" do autu. Naši hráči udělali díky malékoncentraci předhoz - Vyškov využil výhodu, sebral míč apoložil.

Ve druhém poločase jsme hned zkraje dostali další dvě pětky.Přesto po chvíli Zlíňáci aspoň jednou dotáhli akci až dobrankoviště, když po překopu z vlastní půlky následovali míč, svoudravostí se ho zmocnili a Honza Navrátil pak unikl po křídle. Ještěv závěru ale Vyškov znova pokládal, takže nakonec Zlín -Vyškov 7:38. Body ZL: Navrátil 5(P), Smiřický 2(KPP).

Ve druhém zápase se naši hoši snažili přehrát domácí Olomouc a vprvní půli se jim to docela dařilo. V 6´ pronikl René Havlík dosoupeřova brankoviště a dosáhl pětky. RC Zlín měl v této fázi hrynavrch, ale další pětku už nepoložil - v poločase jsme vedli7:0.

Ve 4´ druhého dějství jsme neubránili jednoho z tahounůOlomouce, která tak srovnala na 7:7. To domácí patřičně nabudilo ajednomu z jejich útoků jsme v 7´ neodolali díky špatnýmindividuálním skládkám - Olomouc se ujala vedení 7:14. Vzávěrečných pěti minutách se sice naši ještě snažili vyrovnat, alenaopak z jednoho protiútoku inkasovali... Zlín - Olomouc7:19. Body ZL: Havlík 5(P), Smiřický 2(KPP).

Na tomto turnaji nám sice chyběli někteří hráči, aleuž tak naznačil, kdo asi bude patřit k oporám sezóny a kdo naopakmusí přidat, aby byl mužstvu platný a užitečný. Solidní výkonypodali Honza Smiřický, Honza Navrátil, René Havlík i Pepa Kocháň anení náhodou, že zrovna tito čtyři se zúčastnili ragbyového kempu vNové Včelnici, ze kterého teď jistě čerpají svézkušenosti.

Již tento víkend pořádáme ve Zlíně přípravný turnajValaška - v sobotu hrají mladší žáci, v neděli starší žáci. Přijďtenás povzbudit.