Turnaj starších žáků v Havířově

Další regionální turnaj starších žáků v Havířově odehrál RC Zlínv dostatečném počtu 17 hráčů (14 Zlíňaků a 3 hostujícíBystrčáci).

Hned ve svém úvodním vystoupení se Zlín postaral o menšípřekvapení v utkání s Dragonem Brno. Naši kluci bojovali jakosprávný tým, docela dobře bránili a využili dvou brejků JardyDoležela, kterého Dragon neodskládal a ten tak dvakrát sólem přescelé hřiště zajistil Zlínu nadějné vedení 14:0. Ale ještě dopoločasu Dragon snížil na 14:5, kdy pro změnu neskládali našihráči. O přestávce jsem upozorňoval hráče na očekávaný tlaksoupeře, kterému je nutno čelit jedině dobrou kolektivní obranou.Zčásti se to našim hráčům dařilo, ale Dragon přece jen dvě minutypřed koncem snížil na 14:10. Zbytek utkání jsme však zvládli autkání vyhráli - ZL-Dragon 14:10. Body Doležel 14(2P, 2KPP).

V druhém utkání s Vyškovem jsme ale dostali po dvou pětkách vkaždém poločase, když jsme dvakrát nedokázali pokrýt prostor kolemmlýna nebo otevřeného mlýna (rucku) a také nedokázali odskládathráče soupeře hned v zárodku akce. ZL-Vyškov tedy0:22.

Potom jsme odehráli dvě vyrovnaná utkání s Ostravou a domácímHavířovem. Bohužel jsme obě prohráli vždy o jedno položení. Sostravskými Mariánskými Horami 0:5 a s Havířovem7:14. Body ZL: Doležel 7 (P, KPP).V turnaji jsme takobsadili poslední 5.místo díky horšímu skóre i vzájemnémuzápasu.

Výsledky turnaje:

Vyškov - Havířov 26:0, - ZL 22:0, - Dragon 24:7, - Mar.Hory19:0.

Dragon - ZL 10:14, - Mar.Hory 21:0, - Havířov 5:0.

5. Zlín 6 (-30)

Příští turnaj je na Mezinárodní dendětí v neděli 1.6.2008 na STADIONU MLÁDEŽE ve ZLÍNĚ. Srdečně zvemevšechny příznivce!