Archiv článků

Turnaj starších žáků v Havířově 19.10.2008

Jako se již stalo špatným zvykem, RC Zlín měl opět nedostatekhráčů - tentokrát jen 10. Hostující hráči z Bystrce si nedokázalizajistit dopravu po vlastní ose, tak nás tedy neposílili a samimáme hodně nemocných či zraněných.

V našem úvodním utkání jsme se utkali s Dragonem Brno. Nazačátku zápasu jsme měli trochu navrch, což jsme zúročili pětkouRadka Holby po důrazném průniku pod háčko. Jan Simiřcký potvrdilpětku konverzí. Pak draci hru vyrovnali a po našem špatnémrozestavení útočníků po mlýnu v naší 22m rozhodili míč na křídlo,které položilo také až pod klacky. Ovšem brněnský kopáč zaváhal aposlal míč pod břevno. Poločas skončil 7:5.

Druhá půle byla tedy přetahovanou obou soupeřů o vítězství. Ačměly příležitosti ke skórování oba týmy, kupodivu se to nepodařilojiž ani jednomu. Tím jsme tedy uhájili své nejtěsnější vedení až dokonce. Zlín - Dragon 7:5 (7:5). Body ZL: Holba 5 (P),Smiřický 2 (KPP).

V dalším zápase jsme se snažili potrápit Vyškov a dařilo se námto v 1.půli - v něm jsme dostali jednu pětku. Ve druhémpoločase jsme hned z našeho špatného výkopu na střed hřištěumožnili soupeři, aby si vybral stranu a rozběhl se ke svému útoku.Když jsme jej pak nedokázali odskládat, byla z toho zbytečnárychlá pětka v 1.minutě. No a třetí pětku přidal Vyškov pro změnu vposlední minutě. Nejvíce mě mrzí, že jsme sami nedokázali bodovat.Zlín - Vyškov 0:17 (0:5).

Ve třetím našem utkání si s námi bez větších problémů poradilyMariánské Hory a po dvou pětkách v každém poločase jasně zvítězili.RC Zlín vyšel opět naprázdno. Zlín - Mar.Hory 0:22(0:10).

V závěrečném duelu na nás zůstalo víceméně domácí společenstvíOlomouc/Havířov. Začali jsme docela dobře a soupeře zatlačili najeho polovině. Bohužel jsme z toho v 1.poločase využili jen jednupětku položenou Kubou Chmelíkem. Následný "Smířův" kopsměřoval vedle...

Ve druhé půli jsme brzy sami inkasovali pětku potvrzenou ikopem, takže se Olomouc ujala vedení 5:7. Naši kluci bojovali inadále a snažili se útočit. Po jednom takovém útoku na středuhřiště, byl Pepa Kocháň složen, posunul míč na svou stranu, ale"vyčistit" tento míč už přiběhl jen jeden spoluhráč.Balon tak zůstal volný za našima nohama, a tak ho sebral soupeř autekl všem až do brankoviště. Víc už se nestalo, takže Zlín- Olomouc 5:12 (5:0). Body ZL: Chmelík 5 (P).

Celkové pořadí turnaje v Havířově:

1. Vyškov 12 85:0
  2. Mar.Hory 10 72:7
  3. Zlín 6 12:56
  4. Olomouc 6 12:57
  5. Dragon 6 12:73

Dnes nám sice chyběly pro zranění některé důležité opory, alepřesto jsme měli lépe zvládnout některá utkání alespoňbojovností a "srdíčkem".

Svými základními chybami - jako je obrannérozestavení hráčů při mlýnech či následných skrumážích, pomaléreakce na překopy soupeře za naši obranu, ale také špatná podpora ačištění míče v útočné fázi - se připravujeme o lepšívýsledky i potěšení ze své hry. Přitom téměř vše opakovaně zkoušímena trénincích, ale vzhledem k nedostatku hráčů na place (a v kádruvůbec) je asi veškerá snaha marná...

Nicméně podzimní sezóna ještě nekončí, po jednom volnémvíkendu, bude za dva týdny turnaj v Ostravě a následně pak u nás veZlíně, kdy snad v rámci turnaje přivítáme i polský tým zBytomi/Chorzowa.