Archiv článků

Turnaj starších žáků v Bystrci

V neděli začala jarní část soutěže i starším žákům turnajem vBrně - Bystrci.

RC Zlín vyrazil k tomuto polodomácímu turnaji s 11 hráči, kdenás doplnili 3 kluci z Bystrce hostující právě ve Zlíně. Tým pakkoučovala trojice trenérů Chytil, Matela (ZL) a Horák (Bys).

Po dohodě všech trenérů trvala turnajová utkání 2 x 10 min. Náštým nastoupil ve zcela nových trenýrkách, nicméně nedokázal se přeszimu zbavit "starých" chyb a špatných návyků ve hře!

Na úvod jsme se střetli s Mariánskými Horami, jejichž výpravačítala přes 20 hráčů! Proto jejich trenéři nasadili do hry několikhráčů z lavičky včetně 4 děvčat. Toho naši kluci využili v prvnímpoločase, který jsme vyhráli 7:0 po úmiku křídla, reprezentanta akapitána Honzy Navrátila.

Dle očekávání ostravští o přestávce vyměnili sestavu a postupněotočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. ZL - Mar.Hory 7:19.Body ZL: Navrátil 5(P), Smiřický 2(KPP).

I ve druhém utkání proti Vyškovu začal RC Zlín dobře a Elzner(Bys) položil pětku pod háčko, ale "tutový" kop po pětcezahodil Ovčář. Vyškov pak převzal otěže utkání a čtyřmi pětkami (po2 v každé půli) jasně vyhrál. Zlín - Vyškov 5:26.Body ZL: Elzner 5(P).

Ve třetím klání nás čekalo neúplné společenství Olomouc /Havířov, z nichž přijelo jen 9 havířovských hochů. Ty doplnilyostravské holky, aby turnaj tým odehrál alespoň v základním počtu12 hráčů. Naši hráči v tomto utkání tedy vyhráli, ale výkon mocpohledný nebyl. V utkání jsme docílili tří pětek, z nichž jednabyla tretná po faulu na Kocháně, který si pokopl míč dobrankoviště, ale soupeř ho stáhl bez míče k zemi. Menší kuriozitoubyl dropgól havířováků, v této kategorii ne moc běžný způsobskórování. Zlín - Havířov 21:3. Body ZL: Smiřický 6(3KPP),Holba, Kocháň a trestná pětka po 5(P).

V posledním utkání jsme pak nestačili na Dragon Brno, předevšímv útočné linii, když nám snad třikrát utekli brněnští ze svévlastní 22m, aniž bychom je odskládali nebo alespoň zbrzdili.Zlín - Dragon 0:31.

Právě skládání a koordinovaný pohyb obranné linie nebolivybíhání "v lajně" vůbec nefungovalo. V ofenzivě zasnadějně rozběhnuté útoky fyzicky dobře vybavenými hráči (Holba,Havlík, Elzner a další) končí neúspěchem kvůli nedostatečné podpořespoluhráčů (i těch fyzicky dobře vybavených...). Toto jsou tyhlavní naše "staré" chyby, které na trénincích i ve svýchzprávách z turnajů neutále již cca tři roky hráčům opakuji avytýkám, nicméně bez úspěchu...

Příští víkend mají starší žáči volno, pak následuje2.celostátní turnaj v Praze 1.května 2009.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace