Archiv článků

Turnaj starších žáků na Dragonu

12.10.2008 pokračoval ragbyový seriál turnajů Oblastního přeboruMoravy starších žáků na hřišti Dragonu Brno. Ostrava se z tohototurnaje odhlásila, a tak se k tomuto klání sešly čtyři týmy:Dragon, Vyškov, společenství Olomouc/Havířov aZlín.

Naši žáci svým počtem znovu naplnili jen základní sestavu 12hráčů (11 Zlín, 1 Bystrc).

V prvním utkání jsme se utkali s Vyškovem. První poločas byldosti neurovnaný s množstvím chyb na obou stranách a až do posledníminuty bez bodů. No a právě v té poslední při průniku soupeře se hosnažili dva naši klíčoví hráči Havlík a Elzner zastavit,bohužel tak nešťastně, že se při skládce srazili hlavami a obazůstali otřeseni. René Havlík ihned odstoupil s krvácejícím nosem,Martin Elzner (Bys) sice dohrál utkání, ale do dalších utkání jižnebyl schopen nastoupit - zřejmě prodělal lehký otřes mozku.

Z následného mlýna jsme dostali pětku a v druhém poločase jsmese již vůbec "nechytli" a obdrželi další tři pětky.Zlín - Vyškov 0:26 (0:7).

Po této nepříjemné situaci se snažili kluci otřepat a do soubojes Olomoucí/Havířovem šli s odhodláním hrát i za zraněné spoluhráče.Dva chybějící hráče nám zapůjčil Dragon. Boj to byl opět plnýnepřesností a do poločasu jsme body neviděli. Ve 2´ druhéhopoločasu naši kluci rozehrávali trestný kop asi 7m před soupeřovýmbrankovištěm, Pepa Kocháň rozehrál a sám chtěl prorazit až za čáru,ale těsně před hráči soupeře se narovnal, což nemohlo skončitúspěšně. Naštěstí se spoluhráči navázali a Pepovi se podařilopředat míč Dominiku Lefnerovi, který skočil do pětkoviště. JanSmiřický přidal kop po pětce. A když se v závěru podařilozlikvidovat únik havířovského hráče snad přes tři čtvrtiny hřiště,uhájili Zlíňáci těsné vedení až do konce. Zlín -Olomouc/Havířov 7:0 (0:0). Body ZL: Lefner 5 (P), Smiřický2(KPP).

Do našeho posledního zápasu proti domácímu Dragonu nám pro změnuzapůjčilo dva hráče společenství Olomouc/Havířov. V utkání jsme aleopět neuhlídali hlavního tahouna Dragonu a neodskládali jejvčas hned v zárodku akcí. Prakticky z těchto útoků jsme postupnědostali tři pětky, přičemž jsme nedokázali bodově odpovědět anijednou. Zlín - Dragon 17:0 (12:0).

V turnaji jsme tedy obsadili 3.místo za Vyškovem,Dragonem a před Olomoucí/Havířovem.

Opakovaně ale doplácíme na malou základnu hráčů- při zranění bez možnosti střídat se moc hrát nedá. Ani natrénincích nemůžeme nacvičovat jakoukoli souhru, když přijdou jentři hráči... Přitom potenciál ve těchto hráčích je - někteříjsou dobře fyzicky diponovaní, takže zlepšením tréninkové morálkybychom se mohli lépe na turnaje připravit.

Oběma zraněným hráčům přeji brzkéuzdravení!

A ještě jednu osobní poznámku do vlastních klubových řad. RCZlín je snad jediný klub, který dojíždí na turnaje starších žákůpouze s jedním členem dospělého doprovodu... Jako trenér plnímbohužel povinnosti i vedoucího mužstva, zravotníka, nosičevody  (či kopátka), apod.! Bohužel podobně je na tom ikategorie kadetů. Námět k zamyšlení pro "nevyužité" členyklubu, co?

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace