Archiv článků

Turnaj mladších žáků ve Zlíně

Za finanční podpory Města Zlín se v sobotu 21.5.2016 uskutečnilna Stadionu mládeže turnaj mladších žáků Zlínská valaška.

Tradiční domácí turnaj Zlínská valaška hostil celkem 193 hráčůze 7 týmů ve 3 kategoriích U8, U10 a U12. Počasí se vydařilo,všechny děti bojovali srdnatě a šlo o skutečný svátek mužnéhosportu ragby. Velké díky patří všem hráčům trenérům, rodičům apřátelům sportu, jakož i Městu Zlín za finanční příspěvek naturnaj!!!

RC Zlín měl v turnaji zastoupení v kategoriíchU10 a U12.

U12

Kromě nemocného Ondry Kadlece nastoupil domácí tým U12 v plnésestavě: Albert Váňa, Albert Kršák, David Šťourač, OndřejČíž, Filip Gajdošík, Marek Macháň, Marek Ponížil, Tobiáš Pátík,Alan Pátík, Standa špaček, Daniel Landt, Tomáš Dittrich.Ve skupině jsme měli tradiční rivaly z Mariánských Hor aOlomouce.
V úvodním zápase jsme si dokázali vytvořit souvislý tlak aněkolikrát byli blízko pětkovišti Mariánských Hor.Nešťastně obdržená pětka na konci prvního poločasu však soupeřidodala klid a v druhém pak dokázal náskok navýšit na 3:0. Naši sevšak nevzdali a svou bojovností se jim podařilo v závěru výsledekzkorigovat na konečných 3:1. Položil Dan.

Druhé utkání proti Olomouci přineslo nejvyššívýsledek na turnaji. Náš herní projev se ustálil, klukům se dařilopokládat pětky, to je nabudilo a tak se rozehráli k dobrémukombinačnímu výkonu. V jednom okamžiku dokonce položili nádhernoupětku z prvního pořádného maulu, kdy organizovaně tlačili soupeřecelých 10 metrů až do pětkoviště. Nakonec oslabenou Olomouc, kteráv jarní sezóně trochu hledá podzimní formu, mladí zlínští ragbistéroznesli 9:0. Body pokládali David 3x, Tomáš 2x, Albert 2x, Filip aDan.

Do posledního utkání o třetí místo jsme nastoupili protiVyškovu oslabeni kvůli drobným zraněním 3 hráčů.Půjčili jsme si tedy z Dragonu mlýnovou spojku "Pitbula"a univerzálního hráče Olomouce Filipa a šli do pole. Vyškov nebylten den v nejlepší kondici a úspěšně jsme odolávali jejich tlaku.Kluci hráli organizovaně, dobře bránili, snažili se nahrávat si.Bohužel jsme zase na konci poločasu obdrželi dvě slepené pětky a tonám trochu ubralo nadšení. Nicméně jsme pokračovali v konzistentnímvýkonu a zápas se ctí dohráli s výsledkem 4:0.

Zase jsme viděli pěkné ragby, hezké akce i srdnaté individuálnívýkony. Těšíme se na další pokračování a krásné ragbyovéchvíle.

Rudolf Dittrich

U10

Sestava: Radek, Karolina, Martin, Adam, Ferda, Beata, Kuba,Mikulas.
U8 Gabosek, Tomik, Alex.

RC Zlin-Vyskov 3:2 (2:1)
Body: Ferda, Kuba, Adam.
Velmi vyrovnany zapas, ve kterem jsme dokazali udrzet rozvahu asnahu vyhrat zapas.

RC Zlin-Olomouc1  0:9
V tomto zapase i kdyz jsme prohrali, predvedl vyborne skladkyMikulas, naopak nasi slabsi strankou je drzeni pozic pri obrane adusledne skladky.

RC Zlin-Dragon 7:4 (4:2)
Body: Adam, Mikulas, Kuba, Beata, Ferda, Kuba, Ferda.
Tento zapas byl ukazkou spoluprace vsech hracu za coz jimdekujeme.

Zapas o treti misto.

RC Zlin-Havirov 9:0 (4:0)
Body: Adam, Kuba, Kuba, Adam, Ferda, Kuba, Mikulas, Kuba,Mikulas.
V tomto zapase o treti misto se nam opravdu darilo, vyborna obrana,nahravky a spoluprace vsech hracu. Nas tym posilil v tomto zapaseTibor, dekujeme.

Vsem hracum dekujeme za skvelou bojovnost, nadseni a chutzvitezit.

Petr, Jirka

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace