Archiv článků

Turnaj mladších žáků v Olomouci

Na druhý turnaj mladších žáků do Olomouce jsem odjížděl vzastoupení trenéra Davida Hlaváčka, který v tu chvíli zrovnapřestříhával pupeční šňůru u porodu své dcery Viky - GRATULUJEME knarození nové ragbistky!

K turnaji jsme odjížděli s deseti hráči, tzn. pouze s jednímnáhradníkem. Olomoucký turnaj byl rozlosován do dvou skupin snáslednými zápasy o konečné pořadí. V naší skupině nás čekaly týmydomácí Olomouce, Ostravy "A" a Vyškova "B".

V prvním utkání žáci Zlína dokázali přehrát Olomouc 3:1, když vutkání skórovali jednou Robert a jednou Honza Smířický. Vnásledujícím zápase jsme sice podlehli Ostravě "A" vpoměru 2:4, ale výkon nebyl špatný a kluci zaslouží pochvalu zabojovnost. V tomto souboji pokládal opět Robert a dále Honza Juřík.V posledním utkání ve skupině se kluci vcelku snadno vypořádali svyškovskou rezervou, když po jednom položení si připsali postupněKuba Gajdošík, Honzové Smiřický a Juřík a nakonec ještě Dominik.ZL-Vyškov "B" 4:0. Ve skupině jsme tedy obsadili 2.místo,což znamenalo utkání o celkové 3.místo v turnaji s Dragonem Brno. Vzačátku tohoto utkání byli Zlíňáci aktivnější a vedli už 3:1, navíctěsně před brankovištěm chybělo trochu víc vůle doskočit na čáru.Místo toho však hráli hoši na zemi, což znamenalo trestný kop protinám. Soupeři se pak podařilo srovnat až na konečných 3:3, a taknásledovalo prodloužení. V něm byl úspěšnější vyrovnáním povzbuzenýDragon a dvakrát nám položil body, na které už Zlín nedokázalzareagovat. Porážka 3:5 po prodloužení znamenala obsazení 4.příčky,ale rozhodně to byl od zlínských hráčů pěkně odehraný turnaj.

Pochvalu za předvedenou hru si zaslouží všichni hráči, alezvlášť se mi líbily výkony Roberta, Honzy Smiřického a rovněž takHonzy Juříka a Vaška. Na turnaj s námi jel jako doprovod JirkaGregor a děkuji mu proto za pomoc s družstvem mladších žáků.

íští turnaj mladších žáků je již tutosobotu v Havířově.