Archiv článků

Turnaj mladších žáků v Havířově i s polskými týmy

 Na turnaji Oblastního přeboru mladšíchžáků kategorií U7 až U13 v Havířově se představil také polskýklub Raba Nižna.

Poláci obsadili dvě kategorie U11 a U13. Zezlínského pohledu je zajímavá kategorie U11, ve které (jako jediné)nastupujeme pod svou hlavičkou. V mladší U9 pak hrajeKuba za Havířov a ve starší U13 zaseVilém a Vojta v dresuOlomouce.

Turnaje U11 se zúčastnilo celkem osm týmůrozdělených do dvou skupin. Osmým týmem však byl Výběr Moravy, vekterém se střídali hráči všech domácích klubů.

Náš RC Zlín měl ve skupině BVyškov, Výběr Moravy aOlomouc.

V prvním utkání jsme hráli proti Vyškovua nedopadlo to nejlépe.

JIMI RC Vyškov – RC Zlín 7:0.Náš soupeř hraje na tuto kategorii překvapivě organizovaně a hlavněkolektivně. Naproti tomu naši kluci stále vidí jen svůj úspěchv podobě vlastního položení a jen sólují. A v obraně pakjen nataženou rukou sahají na soupeře namísto nárazu ramenem dopasu a pevného sevření. Jak napovídá výsledek, proti Vyškovu jsmenic kloudného nepředvedli a neměli šanci na lepší výsledek.

 

Ve druhém utkání nás čekal nevyzpytatelnýVýběr Moravy, za který mohli nastoupit mimo jiné skvělí hráči zVyškova, Bystrce či třeba z Havířova.

Výběr Moravy – RC Zlín 1:3.Toto utkání jsme však zvládli hlavně zásluhou lepšího čištění míčův rucku. O naše položení se postarali David2x a Robert.

 

V posledním utkání skupiny nás čekal RCOlomouc.

RC Zlín – RC Olomouc 2:1.Opět vyrovnané utkání s naším rivalem. Dostali jsme se dovedení už 2:0, ale namísto uklidnění jsme vyrobili nepochopitelnýzmatek před a v našem brankovišti, když poskakující míč nikdoz našich nesebral ani nezaklepl ve vlastním brankovišti anechal skórovat Olomouc. Body ZL Michal 2x.

 

V tabulce jsme tedy obsadili druhé místoa hráli tak celkově o 3. místo s druhým týmemskupiny A, domácím Havířovem.

RC Havířov – RC Zlín 3:0.V tomto utkání jsme opět nedokázali lépe bránit a velképroblémy nám dělaly přihrávky, kdy kluci spíše „zahazovali“ míčenaslepo. Havířov si postupně vybudoval u víceméně bez problémůudržel svůj náskok. Ani v tomto utkání proti jednomu zesilnějších soupeřů jsme nedokázali skórovat…

 

Přesto můžeme být spokojeni alespoňs umístěním na 4.místě, tedy v první polovině tabulky. Ato i vzhledem k tomu, že nám kvůli nemoci chyběli třihráči.

Konečná tabulka:

1.   Vyškov

2.   Bystrc

3.   Havířov

4.   Zlín

5.    VýběrMoravy

6.   Mariánské Hory

7.    RabaNižna

8.   Olomouc

DCh

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace