Archiv článků

Turnaj mladších žáků a přípravek na Bystrci

První jarní turnaj odehráli mladší žáci a přípravky v Brně-  Bystrci.

U9

Naši nejmenší sehráli na turnaji v Bystrciprvní zápas právě proti domácím. Bohužel než sestačili rozkoukat, prohrávali 3:0 po poločase. Ve druhé půlce setrochu zlepšili v obraně, ale na zvrat neměli. Zaslouženěvyhráli bystrčtí 4:1 (body dávalDavid).

Ve druhém utkání nastoupili proti složenému týmu Ostravya Havířova.  Po zjištění, že i soupeřův největšíragbista se dá zastavit, začali se naši kluci odvažovat k průnikůmskrze obranu a zaslouženě vyhráli 5:1 (bodovaliAdam, David, Robert, Ondřej).  Proti slabšímusoupeři se kluci snažili i nahrávat, ale chyběl tomu větší drajvsměrem dopředu (jakoby se báli).

Ve třetím utkání nastoupili proti velmi dobře organizačněhrajícímu Vyškovu. Bohužel i přes nejpovedenějšívýkon z ragbyového hlediska (kdy hra z naší strany měla už ragbyovéprvky) prohráli 3:0. Nutno podotknout že opětneubránili jejich největšího kluka.

V zápase o třetí místo opět proti společenstvíSlezanů si asi mysleli, že po první výhře to půjde samo,ale opak byl pravdou. V zápase dotahovali vedení soupeře, aby zposledního útoku strhli vedení na svou stranu a mohli tak povýhře 3:2 projevit nefalšovanou dětskou sportovníradost. 

Je nutné zapracovat na skládkách, sbírání míče v rucku povyčištění a rozvoje podpory hráče s míčem. 

 

Pořadí U9:

  1. Bystrc
  2. Vyškov
  3. Zlín
  4. Ostrava/Havířov

 

U11

Starší ročník naší přípravky přijel na turnaj jen se šesti hráči(k zápasu však nastupuje 8 hráčů), a tak jsme si po dohodětrenérů zapůjčili tři hráče z početně silné Ostravy.V turnaji bylo 6 týmů rozděleno do dvou skupin, kde se hrálokaždý s každým s následnými utkáními o umístění. Každý tým takodehrál tři utkání.

V prvním utkání jsme prohráli s Dragonem Brno 2:7(body ZL dával nováček Michal a Vojta). Naši kluci mají stáleproblém s postavením a vybíháním obrany. Ale konečně se trochuzlepšuje u některých hráčů individuální obrana – tedy skládání.

Ve druhém utkání jsme hráli proti Ostravě a po podobném obrazuhry jsme také prohráli tentokrát 2:6 (bodovali Honza a Michal).

V utkání o páté místo jsme nastoupili proti domácí Bystrcia dokázali jsme vyhrát 6:3 (body Vojta 2, Michal 2, Alan a Honza).V tomto utkání ukázali naši kluci ofenzivnější hru, než protipředchozím silnějším soupeřům a potěšitelné bylo, že si klucipřihrávali a nesólovali až do ztráty míče.

 

Pořadí U11:

  1. Havířov
  2. Dragon
  3. Ostrava
  4. Vyškov
  5. Zlín
  6. Bystrc

Jan Tvrdoň, Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace