Turnaj kadetů v Ostravě

V sobotu 14.5.2011 podali kadeti společenstvíBystrc / Zlín / Dragon nejlepší výkon sezóny vOblastním přeboru Moravy.

Tentokrát se hrálo v Ostravě, a přestože jsme obě utkáníprohráli, hodnotím výkony jak proti Vyškovu, tak i Ostravě kladně.Hráči se sešli v 17 hráčích, z nichž však čtyři bystrčtí byliještě starší žáci (8 ze Zlína, 7 z Bystrce a 2z Dragonu).

Bystrc - Vyškov 7:38 (0:12)

Dobrý výkon proti favoritovi, v prvním poločase jsme dobřebránili a dostali jen dvě pětky po akcích výjimečného hráče Vyškovaa tvůrce hry Jakuba Schmieda (reprezentanta z nedávného MEU18).

Ve druhé půli jsme položili soupeři hezkou pětku, kdy si dopřihrávek útočné linie naběhl z druhé vlny RadekHolba a překonal dva obránce. Vyškov však byl nad našesíly a v utkání nám přidal další pětky (celkový poměr pětek1:6). Několik jsme jich dostali po tradičně špatných skládkách, alezcela zbytečná byla ta z poslední akce zápasu. Naši kadetiměli míč v rucku pod nohama, neměli však správné držení těla,takže nebyli v dostatečném tlaku. Soupeř nás snadno přetlačila po zisku míče bodoval. Na tuto skutečnost přitom klukyupozorňujeme opakovaně každý turnaj…

Body společenství Bystrc / Zlín / Dragon: Holba 5(P),Skoupý 2(KPP).

Sestava:

1 Jalč (Bys), 2 Hubáček, 3 Streigel (Bys), 4 Trubelík, 5Kocháň, 6 Movsisyan (Bys), 7 Hutník (Bys), 8 Holba, 9 Šafář (Dra),10 Smiřický, 11 Kolařík, 12 Skoupý (Dra), 13 Jakeš, 14 Sojka (Bys),15 Navrátil (c)

Střídali: Tvrdý, Zouhar (oba Bys)

Ostrava - Bystrc 17:12 (10:0)

Vyrovnané utkání, především v druhém poločase jsme domácípotrápili a téměř dosáhli alespoň na remízu. V utkání jsmechvíli i vedli, což byla v této sezóně nevídaná věc.

V prvním poločase nám Ostrava položila dvě pětky, kdyzvláště ta druhá byla ostudná – zadák při ní prošel přes pět našichhráčů, kteří vůbec neskládali, jen si na něj „sáhli“ svýmiprstíky.

V druhé půli však hned v 1.minutě položil pětku nášrváček Hovik Movsisyan po útoku z vlastní 22m. Kop po pětceproměnil Jirka Skoupý. To naše kadety povzbudilo a v 6.minutěpřidali další pětku po mlýnu a dalších dvou fázích 5m předbrankovištěm soupeře. Pokládal Radek Holba. V tu chvíli byltedy stav 10:12 v náš prospěch a kluci cítili šanci na vítězství.Nadále se snažili útočit, ale při jednom takovém útoku neměl HonzaNavrátil podporu, po složení jsme míč „neuhráli“ az protiútoku inkasovali.

Body společenství Bystrc / Zlín / Dragon: Movsisyan5(P), Holba 5(P), Skoupý 2(KPP).

Sestava:

1 Jalč (Bys), 2 Hubáček, 3 Streigel (Bys), 4 Trubelík, 5Kocháň, 6 Movsisyan (Bys), 7 Hutník (Bys), 8 Holba, 9 Šafář (Dra),10 Smiřický, 11 Tvrdý (Bys), 12 Skoupý (Dra), 13 Jakeš, 14 Sojka(Bys), 15 Navrátil (c)

Střídali: Kolařík, Zouhar (Bys)

Třetí utkání turnaje Ostrava - Vyškov skončilo5:20.

Konečně byli kadeti soupeřům důstojným protivníkem a povzbuzenisvým dobrým výkonem si turnaj užívali. I když se nakonec nevyhrálo,měli kluci i trenéři z turnaje dobrý pocit.

Příští turnaj je již tuto sobotu 21.5.2011ve Vyškově a pro naše kadety to bude poslední turnaj sezóny,protože se nekvalifikovali na přebor ČR.