Archiv článků

Turnaj kadetů v Bystrci

V neděli 14.11.2010 předvedli kadeti společenství Dragon /Zlín / Bystrc svůj nejlepší výkon podzimu.

Konečně toto družstvo bylo na turnaji kompletní – sešlo se 16hráčů (7 ze Zlína, 5 z Dragonu a 4 z Bystrce). Překvapivětentokrát Vyškov přijel s malým počtem 12 hráčů a po dvouzraněních turnaj nedohrál.

Vyškov - Dragon 15:5 (10:0)

Vyškov nastoupil jen s 12 hráči a brzy se jim jeden zranil,přesto i v jedenácti hrál více ragbyově a porazil nás lepšíorganizací hry.

První pětku utkání hraného na 2 x 20minut jsme dostali v 7´po ztrátě svého autu v naší 22m a soupeřově rozehrání na útok.Ve 12´ se přesvědčili Honzové Smiřický a Navrátil, jak je důležitákomunikace při hře a při chytání překopu především – nikdoz nich si nekřikl „mám“, srazili se a volný míč využil Vyškovke skórování.

Ve 2.poločase jsme ve 28´ dostali pětku útokem na křídlo potrestném kopu Vyškova v naší 22m. Až 35´ se dočkali i našiborci, když se na polovině hřiště zmocnil míče důrazný Radek Holbaa dotáhl svůj průnik až do brankoviště. Škoda, že tyto Radkovyofenzivní snahy nedokážou jeho spoluhráči podpořit svým naběhnutímpro přihrávku do volného prostoru. V tomto směru je patrnánaše nesehranost, z části daná složením ze tří klubů, kteréspolu netrénují a z části asi nepochopením herního systémuzaloženého právě na kolektivní hře s podporami nosiči míče.Nicméně i tak hoši zaslouží uznání za svou bojovnost.

Body společenství Dragon / Zlín / Bystrc: Holba5(P).

 

Vyškov – Ostrava 0:5, zápas ukončen po 10minutách pro nedostatečný počet hráčů (10). Vyškov přijel sdvanácti hráči - již v prvním utkání se jim zranil hráč, vedruhém pak další.

 

Dragon – Ostrava 5:10 (0:5)

Po dohodě trenérů se utkání hrálo na 2 x 30 minut.

I v tomto utkání hoši bojovali ze všech sil, dokázaliopakovaně zastavovat útoky ostravských, ale stejně tak si počínal isoupeř. Mnohdy jsme tak přišli zbytečně o míč při našem rucku, kdyžnaši hráči nedostatečně čistili míče - spíše se vždy jen zastavilinad svým složeným spoluhráčem s míčem a opřeli se do skrumážebez tlaku

První pětku jsme dostali až ve 24´ po autu soupeře, kdy skokanvrátil míč na mlynáře do pětimetrovky a ten prošel podél autovéčáry přes naše křídlo do brankoviště. Ve druhém poločase ve 47´srazili Ostraváci míč odkopávajícímu Smířovi a důrazným presinkemdotlačili akci k položení pětky. Hráči společenství Dra/Zl/Bysse nakonec bodově prosadili i v tomto utkání. V posledníminutě se o to opět zasloužil Radek Holba, když po mlýnu ve 22msoupeře vzal míč z vazače a položil pětku.

Body společenství Dragon / Zlín / Bystrc: Holba5(P).

 

Sestava v obou utkáních:

1 Streigel (Bys), 2 Hubáček, 3 Jalč (Bys), 4 Horyna (Dra), 5Svitavský (Bys), 6 Kocháň, 7 Elzner (Bys), 8 Holba, 9 Adamec 10Šafář (Dra), 11 Veverka (Dra), 12 Navrátil, 13 Skoupý (Dra), 14Kolařík, 15 Smiřický

Střídal: Ryšavý (Dra)

V turnaji tedy konečně naši hráči dokázali bodovat acelkové hodnocení našeho výkonu je pozitivnější než ve všechpředchozích turnajích. Tým byl poprvé kompletní, bojoval a snažilse hrát ofenzivně. Zatím sice ještě není naše hra podle představtrenérů, ukázala se spousta technických chyb a špatných vyhodnoceníherních situací, ale pokud budou kluci sami chtít na sobě pracovat,zlepšení se musí projevit!

Tímto turnajem skončila podzimní část sezóny, ale tréninky stálepokračují – každé úterý a čtvrtek v 17,30h na tartanovémhřišti vedle koupaliště Zelené na Bartošově čtvrti. Následněk tomu přibude také tělocvična (upřesníme později).

Dan Chytil, trenér kadetů RC Zlín

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace