Archiv článků

Turnaj dívek U19 v Přelouči 6. 10. 2007

Na turnaj do Přelouče odjelo pouze 8 hráček, z toho jednatřináctiletá. Hráli jsme v improvizované sestavě, praktickybez střídání, téměř nikdo nehrál na své obvyklé pozici.

První zápas s Tatrou byl špatný, Tatra si dělala co chtěla.Naše holky bránily pouze pasívně, bez organizované obrany. Zápasskončil 35:0 pro Tatru.Ve druhém zápase jsme nastoupili protiSedlčanům. Sedlčanských hráček bylo pouze 6, hráli jsme tedy takév šesti. Vyhráli jsme 15:5.V posledním zápase o první místoproti Tatře holky zahrály v rámci možností dobře a hlavně schutí. První poločas jsme vedli 5:0, těsně před poločasem Tatravyrovnala na 5:5 a následným kopem zvýšila na 7:5. Ve druhémpoločase jsme nápor Tatry neudrželi a zápas po skončil 19:5 proTatru.

Paradoxně jsme tentokrát skončili na zatím nejlepším 2. místě(Vyškov se turnaje pro velký počet zranění nezúčastnil).Náš tým mározhodně na víc, jsme schopní porážet Tatru i Vyškov. Už se nám toněkolikrát potvrdilo, a pokud říkám porážet, tak myslím porážetpravidelně, ne porazit jednou. Bohužel na trénink chodí maximálně5-6 hráček, navíc na turnaj se potom sejde úplně jiná sestava nežna tréninku a všechno, co si na tréninku vysvětlíme, znajív dané sestavě na turnaji pouze asi 3 hráčky. Pokud chcetevyhrávat, musíte chtít a zasloužit se o to samy. Nikdo jiný za vásnevyhraje. Navíc bez náhradníků se nedá hrát. V poslednímzápase, ve kterém jsme hráli o první místo na turnaji a vedli jsme,se zranila Macina, místo ní nastoupila třináctiletá Nikola, a Šárkadohrávala s naraženou rukou a neměl ji kdo vystřídat. Nenídivu, že jsme náskok neudrželi.
Dobrá lavička je podmínka úspěchu a být náhradník není nicšpatného. Naopak střídající hráči často rozhodují zápasy.Děkujivšem holkám, které do Přelouče jely.Naše slávistky najdou reportážze Slávie tady: http://www.slavia.rugby.cz/turnaj-zen-na-domaci-pude0a z Přelouče určitě později na webu Slávie.

Abych nezapomněl - velkým kladem přeloučského turnaje bylygrilované klobásy. Příští turnaj se koná v neděli 14. 10. veZlíně srdečně zveme všechny potenciální fanoušky.

Ota Hejmala

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace