Archiv článků

Tour de Toulon aneb výlet za Martinem Jágrem

Skupinka zlínských ragbistů a přátel (Peťa, Pekos,Žabák, Dozďa) přijela v reprezentační přestávce podpořitnašeho nejlepšího ragbistu Martina Jágra na jehoposlední zápas do Toulonu.

Cesta začala za hranicemi v Rakousku pro Pekose neradostně, nemáobčanku a tak musí zaplatit rakouské policii 35 Eur. Alespoň jehned co zapíjet. Ráno přijíždíme do Itálie k jezeru Garda, kdeje opravdu krásně. Směřujeme dále na jih, kde večer strávímepoblíž San Rema.

Na druhý den jedeme do Mentonu, kde je pohřben zakladatel ragbyWilliam Webb Ellis. Projíždíme celou Francouzkourivieru, Monako, Cannes, St. Tropez ... Bydlíme v kempu vnašem karavanu poblíž města Frejus. Kempy ve Francii jsou trochujiná liga, máme zde vyhřívaný bazen a jsme kousek od pláže. Jenvěkový průměr kolem 60 let trochu kazíme.

V sobotu 16.5. nás čeká poslední zápas francouzské TOP14 mezi Toulonem a Montpellierem. Za domácí Toulon nastoupilsamozřejmě Martin Jágr na kterého jsme se přijelipodívat. Toulon vyhrává 23:3, zápas byl celkemvyrovnaný a teké plný nepřesností. Řekl bych, že někteří hráčidomácích hrají hodně na sebe. Martin se dostává k míči opravduvyjímečně. Reportáž ze zápasu ZDE !!!

Všem se nám líbí atmosféra na stadionu Mayol, kde je vyprodáno(14 tisíc diváků), ale také i v okolních ulicích, kde je opravduvelmi živo. Celé město opravdu žije pouze pro ragby.

O obrovské popularitě Martina jen tolik:Čekali jsme na něj v prostorách stadionu, kde je bar profanoušky. Při rozhovoru se nám jeden asi padesátiletý rozbrečel, žeodchází, jelikož prezident klubu s ním nechce podepsat novousmlouvu. Všichni jsou z toho rozčarováni. A ze šatny do tohotobaru Martin šel přes hodinu, cesta je přitom dlouhá asi 50 metrů.Fotil se a podepisoval se fanouškům. Bylo opravdu vidět, že jimpřirostl k srdci jako ragbista a především jako člověk.Možná kdyby rozbil nějaké to auto nebo někoho vyhodil zokna jako jeho jeden spoluhráč tak by zůstal ...

V neděli bylo více času si s ním popovídat. Předodjezdem jsme Martinovi dali ještě nabídku od Zlína, kterou knašemu překvapení odmítl:-)

cenzor

PS: čekám na společnou fotku, kterou má Pekos ve foťáku

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace