Archiv článků

Světovému ragby opět vládne útoková spojka All Blacks

V dresu Nového Zélandu zaměstnává obranynejlepších světových týmů a své Wellington Hurricanes dovedl minulýrok k triumfu v Super Ragby. Šestadvacetiletý BaudenBarrett si o víkendu převzal cenu pro nejlepšího hráče planety zarok 2017 a navázal tak na své loňské prvenství. Svého krajananásledovala Portia Woodman, která zvítězila v ženskékategorii.

Ocenění se letos udělovala v Monakupod patronací monacké kněžny Charlene. Nejlepším týmem roku sestalo družstvo novozélandských žen, které v tomto roce vyhráloženský světový pohár pořádaný v Irsku. Práce v čeleanglické reprezentace se vyplatila Australanovi Eddiemu Jonesovi,stal se trenérem roku. Jeho Red Roses z posledních pětadvacetizápasů prohrály pouze jednou, letos v březnu s Irskem.Kouč se netají svými úmysly vyhrát nadcházející mistrovství světav Japonsku, v zemi jejíž národní tým vedl před Anglií azapsal se do historie, když Japonci porazili na světovém šampionátu2015 Jihoafrickou republiku.

Anglická stopa je i v kategorii onejlepší položení roku. Argentincům se takto podařilo skórovatv červnu při anglické tour na jižní polokouli. Autorem pětky avítězem kategorie je zadák Los Pumas Joaquin Tuculet. Sedmičkovýmhráčem roku byl vyhlášen Američan Perry Baker. Dlouhonohý atletpatří k nejrychlejším ragbistům světa a na Olympijských hráchv Riu dokázal položit i proti zlatým medailistůmz Fidži.

Odkazy na videa některých oceněných podfotografií. 

Úplný přehled oceněných pro rok2017:

 Hráč roku - BeaudenBarrett, Nový Zéland

 Hráčka roku - PortiaWoodman, Nový Zéland

 Tým roku - ženskýnárodní tým, Nový Zéland

 Trenér roku - EddieJones, Anglie

 Rozhodčí roku - JoyNeville, Irsko

 Položení roku - JoaquinTuculet, Argentina

 

 Objev roku - RiekoIoane, Nový Zéland

 Hráč roku (rugby 7s) -Perry Baker, USA

 Hráčka roku (rugby 7s)- Michaella Blyde, Nový Zéland

 IRPA Zvláštní ocenění -Rachael Burford, Anglie a Richie McCaw, Nový Zéland

 Cena za charakter -Eduardo "Coco" Oderigo, Argentina

 Cena Vernona Pugha za vynikajícíslužby - Marcel Martin, Francie

 

 

(jan)

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace