Archiv článků

Struhadlo - nejhorší hřiště v republice 2/2

Přináším pokračování článku ...

Již začátkem tohoto roku se uskutečnila prvotní schůzka mezizástupci města, základní školy, SK Zlín a AtletickéhoKlubu Zlín kvůli Stadionumládeže (bez nás). Atletický klub másamozřejmě zájem na kompletní rekonstrukci především tartanovédráhy, vybudování nového zázemí, šatny atd. Pro nás je zasedůležitá hrací plocha. 

Co to vše znamená pro nás??? Brzynás jistě čeká stěhování, protože na staveništi asi nepůjdehrát, předpoklad je v horizontu 2 až 3 let než se všepřipraví papírově a finančně. V nejbližší době, až se seženeinvestor na stavbu tzv. Eurohotelu u kongresovéhocentra, se zbourá tělocvična (vedle KUC), která se postavímísto části tribuny. Co bude následovat potom se zatím neví, jestlise bude vůbec něco spravovat, jelikož rozpínavost UTBZlín je nepřehlednutelná a tak se taky může stát, že sestadion zastaví třeba univerzitními kolejemi.

Teď pro nás existují dvě varianty:

  • dočasný azyl - na některé fotbalové hřiště vměstě Zlín, bohužel s ohledem na případnou"rychlost" rekonstrukce nevíme na jak dlouho ajestli to klub a jeho členská základna je schopna přežít. VeZlíně se totiž nenachází fotbalové hřiště, které by násbylo ochotno příjmout.
  • trvalý azyl - je varianta na které chcemepracovat a to je vybudování nového ragbyového hřiště včetně zázemí.Prvotní kroky byli již učiněny, ale další nebudou vůbecjednoduché. Vhodné pozemky ve Zlíně na výstavbuhřiště prakticky nejsou. Jedinou variantou, která jedokonce zanesena i v územním plánu a byla by nejrychlejší jakobudoucí sportoviště je lokalita Vršava(pozemek přímo naproti Kauflandu na Vršavě, který i velikostívyhovuje rozměrům ragbyového hřiště) Podívejte se ZDE !!!
  • třetí varianta je, že se dáme na šachy nebo na ping -pong:))

S ohledem na skutečnost, že nový atletický stadion ať užbude kdekoliv, bude díky závodům a třeba i školám vytíženějšínež je teď. Může se nám taky stát, že zápas nepůjde přeložit (jakse občas děje) kvůli atletickým závodům. Proto je výstavba novéhoragbyového hřiště pro nás nejvhodnějším řešením. Ve vlastním areálusi můžeme tréninky rozdělit do více dnů a hlavně se nemusímeobávat, že na nás někdo hodí oštep nebo disk jak se nám někdy jižstalo. Ubráníme se také mladým ničitelům zbytků trávy nahřišti v podobě školní mládeže.

Připomenu jen, že asi před 7 roky bylo vybudováno nové hřištěDragonu Brno, před 2 roky SláviePraha, nové zázemí mají Petrovice, budujese nové hřiště včetně zázemí na Spartě a brzypodobná akce včetně stěhování čeká TatruSmíchov.

Uvidíme jak to ale všechno dopadne u nás. 

cenzor

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace