Archiv článků

Struhadlo - nejhorší hřiště v republice 1/2

Název našeho hřiště na Stadionu mládeže sizískalo takový to nelichotivý přívlastek od všech ostatníchragbyových týmů. Atleti mu říkají skanzen.

Tento stav a situace je pravdivá. Bohužel s tímnemůžeme i přes velkou snahu zatím nic dělat. Celý areál Stadionumládeže je stále ve vlastnictví Svit a.s.,která je již asi 10 let v konkurzu a nic se do areálu a do hřištěneinvestuje. Přes léto se z hřiště stává beton, kde se nám zranilitaké dva hráči. Plevel roste místo trávy a jakýkoliv kontakt sezemí bolí často víc než soupeř. Hřiště je také neustále vytíženépřilehlými školami, které i poslední zelená místa často vydupou,což bohužel ragby příliš nesvědčí.

Začínají se ale stahovat mračna, jelikož zastupitelstvo města Zlínpři minulém zasedání odsouhlasilo nákup pohledávky ve výši 180milionů za celým areálem bývalého Svitu, kde spadá také Stadionmládeže. Celý proces se uskuteční pravděpodobně již tuto zimu. Potomto kroku následuje ovšem také několik otázek. Co se budedít potom, kdy začne případná rekonstrukce a jak dlouho bude trvat,kde budeme hrát a trénovat atd.

Při nedávné návštěvě města Zlína pražským primátoremPavlem Bémem padla taky tato slova: Napříkladdo Stadionu mládeže ve Zlíně by se mělo investovat 600 milionůkorun. Sportoviště Zlínského kraje jsou v mnoha ohledech zanedbanáa čekají na investici.

Jestliže ovšem začne rekonstrukce, tak užší vedení našeho klubujiž sondovalo případné náhradní řešení a bohužel jsme zjistili, žeani na fotbalových hřištích ve Zlíně nemají o ragby zájem, jelikožse máme také některé odlišnosti, které se těžko dají skloubit.

Hlavní důvody jsou tyto:

  • potřebujeme trochu delší hřiště za bránou, kvůlipětkovišti
  • bojí se o trávu
  • máme zcela odlišné lajnování, které se plete 
  • ragbyové háčka stojí případně před fotbalovou brankou

To raději ani při pohledu na výstavbu kongresového centranepočítáme délku případné rekonstrukce na Stadionu mládeže.Předběžné plány této rekonstrukce totiž hovoří dokonce o výstavběpodzemního parkoviště, supermarketu, haly atd. Dále s vzrůstajícímvlivem Univerzity Tomáše Bati se také může stát,že se hřiště nebude opravovat vůbec.

Řešení a co nás asi čeká příště.

cenzor

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace