Archiv článků

Starší žáci v Havířově

Starší žáci odehráli další turnaj v Havířově. Zde jsoupostřehy Standy Mrlíka, který je na tento turnaj doprovázel:

RC JIMI Vyškov – RC Zlín 24:28 (14:7)

Utkání s Vyškovem byla chuť hrát a přestože jsmeprohrávali, tak Řízek dvěma položeními otočil zápas, z tohojednou s podporou ostatních a jednou čisté sólo, kdy muostatní z poloviny drželi palce (dostali kartáč), jednu pětkudal úplný nováček rychlý blonďák David z útoku, kdy oběhl třisoupeře a jedna padla po krásné akci - pokládá křídlo, kdy si nabalón šáhli snad všichni a to je muselo bavit. Naopak dostávámedvoje v podstatě vlastní body, kdy si celý útok nahrává nabrankové čáře horký brambor tak dlouho, až po předhozu vevýhodě soupeř sbírá balon a boduje. Na tomto je třeba zapracovat,nikoho ani nenapadlo balon odkopnout. Také věnujeme několik mlýnůVyškovu, kdy mlýnovka vhazuje k soupeři. 

TJ Sokol Mariánské Hory – RC Zlín 34:0 (19:0)

S Ostravou je to ovšem jiný zápas, kdy přílišný respektk soupeři všem svazuje ruce, přestože soupeř hrál vyloženěšpatně a vinou sólování se připravuje o několik položení. My jsmevšak zcela bezbranní a i když příležitosti byly, tak v nějaképanice vše kazíme a jsme naprosto neškodní a pasívní. Opět zjevnánetaktičnost, kdy náš trestný kop 5 metrů před naším pětkovištěmrozehráváme na hráče, který je zjevně překvapen tím, že dostalbalon a po předhozu dostáváme laciné body. Po dotazu zda ví, žemohou balon odkopnout všichni tvrdí, že ví… A opět několikvěnovaných mlýnů, kdy vhazování jde přímo do soupeřovy druhé řady.Pak už mně docházel hlas, ale zápas již naštěstí končí. Prohrávámei obé kopy na bránu po zápase.

Na turnaji nás bylo dvanáct, a tak možnost střídání nebyla.Naštěstí nám půjčený mladší žák vydržel. Nechtěl jsem jim toznechutit nějakým přílišným vyčítáním - hlavně, že se nikdonezranil a na domácí půdě už budou posilněni o některé zraněné.Snad jen bych se v týdnu zaměřil na taktiku a mlýny.

Standa Mrlík

Výsledky utkání OPM starších žákův Havířově

Havířov – Mariánské Hory 10:5(5:5) – DS 3:0, r.Čech

Vyškov – Zlín 24:28(14:7) – DS 3:0, r.Čech

Dragon – Bystrc 24:12(12:7) – DS 3:4, r.Čech

Mariánské Hory – Zlín 34:0(19:0) – DS 2:1, r.Juřica

Vyškov – Dragon 31:7(12:7) – DS 3:5, r.Juřica

Havířov – Bystrc 51:0(27:0) – DS 4:3, r.Juřica

Již po tomto turnaji Oblastního přeboru Moravy starších žákůvydala STK Morava oběžník (viz příloha), ze kterého vyplývá, žecelostátního turnaje v Petrovicích se zúčastní první tři týmytabulky. RC Zlín je průběžně pátý, i když vyhrál o jedno utkání vícnež tři týmy na druhém až čtvrtém místě. Důvodem našeho umístění jemenší počet bonusových bodů z dodatkové soutěže v kopechna bránu prováděné oběma soupeři po každém odehraném utkání.

Tuto neděli 21.10.2012 se koná další turnajstarších žáků na našem hřišti ve Zlíně od 10hodin, tak přijďte naše naděje povzbudit!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace