Starší žáci U14 vyhráli i se Spartou

V utkání o konečné deváté místov České republice naše U14 otočila vývoj domácího utkání seSpartou a dokázala vyhrát!

RC Zlín – RC Sparta Praha26:22 (12:17).

Už při nástupu k utkání vzbuzovaliurostlí, někteří až „přerostlí“, hráči Sparty respekt, ale našehráče jsme uklidňovali, že to samo o sobě ještě nic neznamená.S úvodním hvizdem rozhodčího Kohouta začalo pršet, cožvydrželo prakticky po celou dobu hry. Utkání ( 2x 25´) bylo odsamého začátku vyrovnané, první cca čtyři minuty se odehrávaly nanaší polovině hřiště. Pak se nám podařilo přesunout hruk soupeři a v 5.minutě po autu a asi dvou ruckách jsmerozehráli na útok a zadák Dan Landtpoložil úvodní pětku. S kopem po pětce Alberta Váni - 7:0. V 9.minutě však soupeřvyrovnal pětkou a konverzí na 7:7 po úspěšném rucku v naší 22ma rozehrávkou na útočnou linii. Tady jsme bohužel trochu zklamaliminutými skládkami v obraně 1 vs 1. Podobné situace seopakovaly 16.minutě, kdy jsme opět „neodskládali“ sparťanský útokdo křídla – 7:12 a ještě v 19.minutě po rucku na naší poloviněhřiště a opět po minuté skládce tříčtvrtky – soupeř nám utekl na7:17. Ve 22.minutě se naštěstí blýskl individuálním technickýmkouskem Tomáš Dittrich, když si pomlýnu těsně za hranicí útočné 22m pokopl míč po zemi mezisoupeřovými útočníky, míč doběhl, chytil a položil. Snížili jsmetak na 12:17. Ve zbytku poločasu jsme se však úporně bránili atakůmSparty v blízkosti našeho brankoviště.

Po přestávce nám vyšel vstup do 2.poločasu apo mlýnu a dalším rucku zhruba na půlce hřiště, dokázal utéctsoupeři agilní zadák Dan Landt a pětkouvyrovnal na 17:17. No a díky úspěšné konverzi Albyho Váni se ujala naše U14 vedení 19:17. Ve30.minutě se znova blýskl sólem DanLandt, když dostal přihrávku ještě na naší půlce, aledokázal prokličkovat až do brankoviště. I s Albyho kopem po pětce 26:17. Do konce však stálechybělo asi dvacet minut a Sparta v žádném případě utkání„nezabalila“. Naopak začala být stále důraznější při svých útocícha Zlíňáci museli být při bránění pořád ve střehu. Dařilo se to ccadalších 17 minut, potom se však pravé křídlo Sparty dokázalovymanit snad ze tří čtyř nedůsledných sevření našimi hráči a unikloaž pod háčko – 26:22. Konverzi z tutové pozice však sparťanskýkopáč minul… Poslední tři minuty byly hotové nervy, když Spartadorážela na naše brankoviště. Snad v poslední akci utkání mělsoupeř výhodu trestného kopu asi na 22m proti háčku, ale kop nabránu by stejně nic neřešil. A po rozehrávce při závěrečném útokuse hráč Sparty dopustil předhozu a rozhodčí ukončil hru!

Sestava ZL: Gajdošík,Jurásek, Macháň, Kršák, Váňa, Kadlec, Štourač©, Číž, Sláčík, Dittrich, Ponížil, Jandoušová,Landt.

Střídali: Doležel, Přibyl,Vyoral, Milinková. Do hry nakonec ve vypjatém utkánínezasáhli: Neho, Pátík.

Body ZL: Landt 15(3P), Váňa 6 (3KPP), Dittrich 5 (P).

Pětky: 4:4

Rozhočí: V. Kohout

Starší žáci RC Zlín si svouvůlí vybojovali vítězství i v tomto posledním utkánípatnáctkové (resp. třináctkové) části a ukázali, že v soběmají potenciál. Na jaře ze šesti soutěžních zápasů vyhráli pět, jenv jednom s Bystrcí odešli poraženi, ale po skvělémvýkonu. Ukázalo se, že bylo dobrým krokem se přihlásit „jen“ doMoravské ligy, poněvadž v celostátní hrály mnohem vyspělejšítýmy a případné prohry by mohly být stresující… Naše U14 tedyobsadila konečné 9.místo z 15 týmů, které ve všech soutěžích U14letos hrály. Nyní nás čeká snad ještě pár sedmičkových turnajů amožná ještě nějaké přátelské utkání (Vyškov, Bystrc?).

Děkujemetedy všem starším žákům za hojnou účast na trénincích, za bojovnosta výkony při všech utkáních a samozřejmě všem rodičům a příbuznýmza podporu po celou sezónu – DÍKY !!!

Tréninky však stále pokračují v rytmuÚTERÝ – ČTVRTEK – PÁTEK.