Starší žáci U14 odehráli své první utkání

Hráči RC Zlín U14 se konečně dočkali svéhoprvního utkání v soutěži.

V prvním kole totiž měli volný los aminulý víkend zabránila odehrání utkání vyšší moc v podoběpodmáčeného hřiště.

A tak na státní svátek ve čtvrtek 28.9.2017 nazlínském Stadionu mládeže přivítali tým RC Havířov.

Soupeř bohužel přijel jen se sedmi hráči,přičemž tato soutěž by se měla hrát nejméně v deseti, podohodě trenérů případně až ve třinácti hráčích.

Vzhledem k nastalé situaci jsme tedy odehrális Havířovem soutěžní sedmičkové utkání na 2x 7 minut a potéjsme doplnili tým soupeře našimi hráči a zahráli si mimo soutěž 12vs 12 hráčů.

RC Zlín měl k dispozici tyto hráče:

Číž Ondřej, Dittrich Tomáš, Doležel Ondřej,Gajdošík Filip, Jurásek Matyáš Filip, Kadlec Antonín, Landt Daniel,Macháň Marek ,Milinková Barbora, Ondroušek Martin, Ponížil Marek,Přibyl Tomáš, Sláčík Jakub, Štourač David, Váňa Albert, VyvlečkaTadeáš.

Pro přátelské utkání pak ještě: Číž Jakub,Dittrichová Beáta.

V sedmičkové části naši hráči vcelkudobře bránili a vyvíjeli tlak na soupeře, zvládali i rucky apotěšitelné bylo, že přihrávkami na nabíhající hráče v podpoředokázali, že umí hrát kolektivně. Po několika pěkných akcích padlyi pětky. Celkově jsme položili čtyři a Havířov jednu. Kopáči dropemnebyli úspěšní ani jednou, i když Albert Váňa jednou trefil tyč.Utkání tak skončilo Zlín – Havířov 20:5.

Ve „velkém“ ragby 12 vs 12 se hrálo 2x 15minut. I v tomto utkání pokračovali zlínští v obstojnémvýkonu a k vidění byly i pěkné kombinační akce. Postupněpadaly pětky na obou stranách, avšak hráči RC Zlín byli v tétočinnosti úspěšnější – položili jich celkem sedm oproti třemhavířovským.

V obou částech (7´s i 12´s) naši borciprokázali, že je na čem stavět. Navíc když se jim daří, herníprojev a nadšení pro hru roste každou minutou. Nyní však nesmímeusnout na vavřínech, čekají nás další a patrně těžší soupeři. Takževzhůru do tréninků!

"Děkuji všem, kdo nám s tímto utkáním pomohl …klukům z A mužstva za přípravu hřiště a servis, dobrovolníkům zapomoc s bufetem a v neposlední řadě rodičům, příbuzným a přátelůmza podporu dětí. Našim toto utkání hodně pomohlo zvednout nazačátku sezóny sebevědomí. Zejména druhý poločas přátelského utkánínám ukázal, že když se kluci uvolní, nestresují a věří si mezisebou navzájem, dokážou hrát pěkné a spolehlivé ragby. Doufám, ženám tento náboj vydrží i do dalších zápasů s Olomoucí, Ostravou aVyškovem .. Už teď se na ně těším. Dík," vzkázal všem, kteří spřípravou pomohli trenér Ruda Dittrich.

Příští utkání nás čeká v neděli 8.10.2017v Olomouci.