Starší žáci U14 nestačili na Dragon

V neděli 14.4.2019 nastoupili naši staršížáci konečně k domácímu utkání. Přivítali tým RC Dragon Brno.

RC Zlín U14 měl k dispozici 15 hráčů:Tomáš Přibyl, Matyáš Jurásek, Ondra Doležel, Matěj Jaroněk,Jakub Číž, Filip Gajdošík, David Štourač (c), Beáta Dittrichová,Jáchym Koutný, Bára Milinková, Ondra Číž, Antonie Ocean Neho,Tadeáš Vyvlečka, Ondra Milink, Honza Šperka.

Náš soupeř v předchozích dvou kolechvcelku snadno porazil venku Olomouc a doma Vyškov. Dragon má hrupostavenou především na rojové hře díky svým velmi urostlým hochům,které je těžké zastavit. Nutno však říct, že jsou dobře sehraní adobře čistí rucky, čímž vyhrávají i soupeřovy skrumáže.

V prvním poločase jsme od Dragonuobdrželi celkem tři pětky s proměněnými konverzemi a jednímtrestným kopem navrch. Dokázali jsme položit jednou zásluhou FilipaGajdošíka po získaném autu soupeře a následných 2-3 ruckách.Poločas tedy 5:24.

Ve druhém poločase přidal další naši pětku popěkné herní sekvenci opět Filip Gajdošík a snížili jsme napřijatelných 10:24. Následovaly však další dvě pětky soupeře aodskočení na 10:36. Naše snížení přišlo po rozehraném trestném kopua několika fázích rojové hry, když do brankoviště pronikl JakubČíž. KPP proměnil Tadeáš Vyvlečka – 17:36. Do konce utkání zbývaloasi pět minut a naši hráči měli odhodlání ještě duel zkorigovat.Opak však byl pravdou, do konce jsme dostali ještě tři pětky,všechny víceméně po sólech soupeřových důrazných hráčů a našemnesložení hráče v zárodku akce (dvě z nich byly vždy ponašem výkopu z půlky).

RC Zlín – RC Dragon Brno 17:55(5:24).

Pětky 3:8.

Body ZL: Filip Gajdošík 10 (2P), Jakub Číž 5(P), Tadeáš Vyvlečka 2 (KPP).

Naši starší žáci bojovali asnažili se hrát kolektivně. Soupeř však byl důraznější veskrumážích a my jsme pak nedokázali zastavit soupeřovy těžkotonážníhráče… Přesto si však myslím, že jsme podali pěkný výkon a hráčechválím!

Tímto zápasem skončila základnískupina B1 Morava a nyní následuje nadstavbová část, ve které semají střetnout moravské týmy s českými. Hrát by se mělov neděli 28.4.2019, ale ve stejném víkendu se zúčastnímemezinárodního turnaje Dragon cup, takže tato kolize termínu se budemuset ještě dořešit…