Starší žáci U14 deklasovali Pragu Praha

V nadstavbové části soutěží U14 jsme sejako druhý tým Oblastního přeboru Moravy střetli se třetím týmemOblastního přeboru Čech – Pragou Praha na domácím hřišti.

RC Zlín – RC Praga Praha 95:5(50:0).

Do tohoto utkání hraném na 2x 25´ jsme šlis odhodláním, ale také s respektem, poněvadž jsme neznalisílu soupeře. Ten však přijel jen se dvanácti hráči, což je ojednoho míň než základní sestava v této věkové kategorii. Myjsme měli k dispozici celkem 19 hráčů, ale s trenéremPragy Mirkem Fuchsem jsme se dohodli, že budeme hrát 12 vs 12.

Po výkopu Pragy se hra asi tři minutyodehrávala na naší polovině hřiště, ale naši hráči dobře bránili.Pak po vyhraném rucku pronikl až do 22m Pragy důrazný vazač TondaKadlec, kde ve skládce nahrál Danu Landtovi a ten došel dobrankoviště. Druhou pětku jsme položili v 9.minutě po rucku ve22m Pragy a několika přihrávkách na pokládající křídlo KubuSláčíka. Možná se tím Zlíňáci uklidnili a od té chvíle začalipokládat jednu pětku za druhou. Do poločasu se skóre zastavilo na50:0.

Ve druhém poločase pokračovala naše exhibice,kdy byly k vidění pěkné kombinační akce naší U14, ale takésólové akce našich šikovných hráčů nebo třeba i trestná pětka zasražení pronikajícího Davida Štourače, který si překopl posledníhobránícího soupeře. Skóre stále narůstalo až na 95:0, kdy rozhodčínahlásil poslední akci utkání, kterou byl mlýn soupeře ve 22mzlínského týmu. Hráči Pragy si mlýn vyhráli, rozehráli do pravéhokřídla a položili čestnou pětku.

Sestava ZL: Gajdošík, Jurásek, Macháň,Kršák, Váňa, Kadlec, Štourač ©, Číž, Sláčík, Dittrich, Ponížil,Landt.

Střídali: Jandoušová, Milinková,Doležel, Přibyl, Neho, Vyoral, Pátík.

Body: Váňa 25 (3P, 5KPP),Landt 19 (3P, 2KPP), Sláčík 15(3P), Kadlec 15 (3P), Číž 9 (P,2KPP), Dittrich 5 (P), Trestná pětka 7.

Naše U14 si tak vybojovala opět výhodudomácího prostředí v závěrečném kole nadstavby, kterým budeutkání o celkové deváté místo v ČR proti dalšímu pražskémutýmu Spartě Praha. Hrát se bude za týden 27.5.2018 ve 12,30h naStadionu mládeže.