Starší žáci jsou na 4. místě v republice

Na 3. celostátní turnaj do Říčan odjeli v sobotu brzy ránostarší žáci RC Zlín v počtu 13 hráčů a 2 doprovod (D.Chytil, trenéra M.Dosoudil, místopředseda RC). V Brně k nám přisedli 4 hostujícíhráči z Bystrce s dohlížejícím L.Horákem.

Turnaj probíhal na dvou hřištích s krásnou hustou trávou, nakterých je radost hrát.RC Zlín nastoupil k druhému utkání skupiny Aproti ostravským Mariánským Horám a nedokázal zopakovat nadšenývýkon z minulého turnaje ve Zlíně. V zápase hraném 2 x 8 minut jsmedo poločasu dostali dvě pětky potvrzené i oběma kopy, a tak jsmeprohrávali 0:14. Kluci působili malátným dojmem, jako by se ještěneprobrali po dlouhé cestě autobusem. O přestávce jim trenéřidůrazně připomenuli zásady obranné hry a důležitosti podpory hráčinesoucímu míč a hra se mírně zlepšila. Tři minuty před koncem jsmedokázali ještě snížit na 5:14 pětkou bystrckého Kvasničky pokřídle, ale v samotném závěru jsme znovu neuhlídali ostravskéhráče, kteří pětkou a prokopem upravili na konečnýchZL-Mar.Hory 5:21. Body ZL: Kvasnička (Bys)5(P).

Ve druhém utkání skupiny trenéři prostřídali sestavu, aby se dohry dostali všichni přítomní hráči. Proti favorizovanému Vyškovujsme od samého počátku tahali za kratší konec a postupně jsme vzápase obdrželi čtyři pětky. My jsme míč do soupeřova brankovištěnedokázali položit ani jednou, tak utkání skončiloZL-Vyškov 0:24. Ve skupině jsme tedy obsadilitřetí místo za Vyškovem a Mar.Horami, což znamenalo hrát o celkově5.-6. místo v turnaji.

Ve skupině B nebylo pochyb o vítězi - domácích Říčanech, ale odalším pořadí mezi Dragonem a Spartou nakonec po vzájemné remízerozhodovalo skóre. To měl lepší Dragon Brno a skončil tedy veskupině druhý. Sparta zůstala třetí a to znamenalo, že utkání o"Černého Petra" bude mít složení RC Zlín - SpartaPraha.

Všechna utkání o pořadí se hrála 2 x 10 minut.

Zápas začal náporem Sparty, která se usadila na naší poloviněhřiště, ale naši kluci odpovědně bránili a nedovolili soupeřiproniknout do brankoviště. Naopak jsme se snažili o protiútoky, znichž jsme jeden dokonale využili k položení pětky. Akce začala ccana naší desetimetrovce rozehráním z mlýna a několika přihrávkami nakřídlo Vojtu Skovajsu, který se vyhnul asi dvěma protihráčům aunikal do brankoviště. Až 5m před čárou ho soupeř složil, ale Vojtaještě nahrál podporujícímu Jardovi Doleželovi a ten položil.Následně sám prokopl i kop po pětce a rozhodčí ukončil1.poločas.

O přestávce se trenéři snažili ještě víc nabudit hráče, abyvydrželi v nasazeném tempu a hlavně hráli kolektivně. To se hráčůmve 2. půli docela dařilo, obětavě bránili a měli několik slibnýchakcí v útoku. Zvláště v jedné se nám opět podařil únik po křídle,ale tentokrát byl Vojtěch Kvasnička složen snad 30 cm předbrankovištěm a míč mu vypadl dopředu. Nicméně stav se už do konceutkání nezměnil, takže konečný výsledek zní ZL-Sparta7:0. Body ZL: Doležel 7 (P,KPP).

V 3.celostátním turnaji jsme tedy obsadili 5. místo. Ve fináleporazily Říčany v pěkném utkání Vyškov a staly se vítězem celéhoturnaje i mistrem ČR v kategorii starších žáků.

Pořadí 3. celostátníhoturnaje:

1. Říčany, 2. Vyškov, 3. Dragon, 4. Mariánské Hory, 5. Zlín, 6.Sparta.

V součtu všech tří celostátních turnajů pak RC Zlín obsadilsolidní 4. místo, díky zisku bodů za účast na všech třechturnajích!