Archiv článků

Srdnatý a bojovný výkon U14

Starší žáci U14 vezou cenné vítězstvíz Olomouce.

V neděli 8.10.2017 odjelo k utkání,které můžeme považovat za malé „derby“, 15 hráčů:

Číž Ondřej, Dittrich Tomáš, Doležel Ondřej,Dubský Adam, Gajdošík Filip, Jurásek Matyáš Filip, Kolínek Robin,Landt Daniel, Macháň Marek ,Milinková Barbora, Ponížil Marek,Sláčík Jakub, Štourač David, Váňa Albert, Vyvlečka Tadeáš.

Domácí Olomouc měla k dispozici 12 hráčů,takže se trenéři dohodli na počtu hráčů 12 vs 12.

Hned z úvodního výkopu domácích jsme pozpracování míče a jedné přihrávce položili pětku – sólo mezineskládajícími hráči soupeře podnikl Dan Landt, kop po pětce přidalAlbert Váňa. Po pěti minutách hry jsme pro změnu nedostatečněskládali my, když se olomoučtí vždy vysmekli z držení apoložili pětku.

V 9´ naši hráči rozehrávali trestný kopcca 8m před brankovištěm Olomouce, míč dostal opět s chutíhrající Dan a opět prošel asi přes tři hráče soupeře ke své druhépětce – stav 5:12. Za dalších 6 minut jsme zahráli nejhezčí akciutkání, když náš útok přenesl míč po mlýnu přihrávkami až narozběhnuté křídlo Marka Ponížila, kterého už soupeř nezastavil –5:17. Tři minuty před poločasem jsme se bránili tlaku domácích aprovedli jsme osvobozující odkop, který i naši hráči následovali.Ale soupeře, který chytl míč nedokázali naši zastavit „díky“špatnému skládání za vršek místo za nohy. Olomoučtí tak dotáhliakci až k položení a stanovili poločasový stav na 10:17.

V 6´ druhého poločasu Olomouc stáhla nášnáskok na pouhé dva body, když protlačili svůj maul prakticky ažz 22m do brankoviště. Naši hráči se nedostatečně navázali domalu, aby zastavili postup soupeře. Toto naše zaváhání vedlok průběžnému stavu 15:17. Domácí pochopitelně vycítili šancina zvrat v utkání a hra byla v těchto fázích vyrovnaná.Naši však docela slušně bránili, zvláště urostlého tahouna OlomouceOlivera Kašpara dokázali eliminovat, když správně skládali. Todokázal jednou i David Štourač, který je téměř o hlavu menší nežOliver, ale chycením tohoto hráče za nohy mu nedal šancipostupovat.

Asi 12 minut před koncem utkání jsme opětdokázali položit pětku, když po obranném odkopu z vlastní 22mnásledovali zlínští míč a Dan Landt si ho pokopl až do brankoviště,kde ho přiklepl – 15:22.

V poslední minutě však unikal olomouckýOliver z půlky hřiště již za naší obranou, ale v posledníchvíli ho zezadu dostihl a složil opět Dan, kterého i sami hráčiZlína „pasovali“ na nejlepšího hráče utkání.

Skvělý kolektivní výkon však podali všichninaši hráči a bojovností uhájili vítězství v tomto vyrovnanémutkání.

Doufejme, že tato výhra opět povzbudí našestarší žáky a podají obdobný výkon i v následujícím domácímutkání tuto neděli 15.10.2017 ve 12 hodin proti ostravskýmMariánským Horám.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace