Soustředění ve Velkých Karlovicích splnilo očekávání

Soustředění RC Zlín se zúčastnilo celkem 26 hráčů, 4 hráčky a 2trenéři.

Během pátku a soboty zvládli hráči 4 tréninkové jednotky a 1utkání. Dva páteční a jeden sobotní trénink trvaly vždy minimálnědvě hodiny - byly tedy náročné jak fyzicky, tak mentálně. Hráči přinich nacvičovali určité herní pasáže a signály, které chcemeuplatnit ve hře. Sobotní odpolední trénink byl lehčí modelový,hráči však hodinu po něm nastoupili do přípravného utkánís Ostravou.

RC Zlín – TJ Sokol Mariánské Hory 15:20.

Toto utkání bylo po dohodě trenérů rozděleno do čtyřdvacetiminutovek, byl to tedy regulérní 80-ti minutový zápas. Hrálose na fotbalovém hřišti v nedalekém Novém Hrozenkově zapřítomnosti několika desítek místních diváků. Ti viděli od začátkuvelké nasazení zlínských hráčů, kteří do zápasu vlétlis odhodláním předvést, co natrénovali v dosavadnípřípravě.

Právě první čtvrtina potěšila trenéry Zlína nejvíc a blížila setomu, jakou hru bychom chtěli předvádět i v soutěžníchutkáních.

Už ve 3´ pokládáme první pětku Dušanem Krajčovičem po nacvičenékombinaci, následném rucku a rozehrání do přečíslení na zavřenémkřídle - 5:0.

V 6´ akce útoku, ale Ondra Prokop místo přihrávky dopřečíslení volí samostatný průnik a je zastaven.

V 7´ po pěkné souhře v roji pokládá Polda Horák druhoupětku – 10:0.

Ve 14´ však minutá skládka při útoku soupeře vede ke sníženíOstravy – 10:5.

Ještě v 18´ bohužel David Adamec z mlýnové spojkyzvolil špatnou stranu útoku po rucku a naše přečíslení zůstávánevyužito.

Ve druhé čtvrtině Ostrava vyrovnává hru a co víc, po našínejvětší bolesti – po třech individuálních špatných nebo žádnýchskládkách překlápí skóre na svou stranu – 10:20.

Třetí čtvrtina trochu sklouzla do „holomajzny“ a nepadlav ní žádná pětka.

Ve 4. čtvrtině pak znovu získáváme optickou převahu, znovu sesnažíme tvořit hru, ale soupeř dobře brání. Až v 70´ se poslušném „drajvu“ kapitána Ričiho Láníka dostávámek protlačovanému maulu a Dušan svou druhou pětkou upravuje nakonečných 15.20.

V utkání mohly oba týmy střídat hokejově, což se i kvůlizraněním ukázalo jako nezbytné. Nejhůře dopadl Kubaz Karlových Varů, který si zlomil kotník – přejeme brzkéuzdravení. Z nového klubu v Karlových Varech neváhalapřijet na naše soustředění přes celou republiku hned čtveřice hráčůKuba, Filip, Láďa a Jirka Motýl (bývalý zlínský hráč). Tímto jimděkujeme za zájem o tréninky.

Utkání odpískal rozhodčí Libor Žilka, který musel krotit emoce iv tomto přípravném utkání žlutými kartami na obou stranách… Zavýkon i ochotu přijet Liborovi děkujeme.

Body RC Zlín: Krajčovič 10 (2P), Horák 5 (P). Hráno bez kopů.Rozhodčí: Žilka.

Sestava RC Zlín: Horák, Zemanovič, Ulbricht, Krajčovič, Dzurus,Juřík, Hejmala, Láník, Adamec, Jančí, Stoklásek M., Prokop,Stoklásek L., Končák, Navrátil, Smiřický, Kocháň, Hubáček, Drábek,Pektor, Motýl,Feber,Král, Tutoky.

Do hry kvůli zranění nezasáhli: Holba, Hodgson, Brdošík.

Bohužel plánovaný nedělní relaxační trénink v podobě beachvolejbalu se kvůli dešti nemohl uskutečnit.

Za celé soustředění chci poděkovat všem hráčům za jejich přístupa chuť se zlepšovat při trénincích. Osobně to vnímám velmipozitivně jako snahu celého týmu napravit loňskou nepodařenousezónu! Tak snad se nemýlím…

Poděkování patří také vedení i personálu Penzionu Gaudeamus zavytvořené podmínky pro ubytování, stravu a další potřeby našehosoustředění.

Soustředění určitě naplnilo naše očekávání. Možná mohlo býtklidně ještě o jeden den delší, což je námět pro příští podobnéakce.