Archiv článků

Soustředění mužů ve Velkých Karlovicích

Ve dnech 23.-25.8.2013 proběhlo soustředění mužů RC Zlín veVelkých Karlovicích.

Účast na letošním soustředění nebyla velká. Trenérům se omluvilaspousta hráčů počínaje nominací tří zlínských ragbistů (Zemanovič,Holba, Smiřický) na ME U20 v Praze, přes zranění, dovolenou akonče pochybnými omluvami… Soustředění se zúčastnilo i pět našichragbistek (krátké hodnocení Evy Gajdošíkové na konci článku).

Tréninkové jednotky jsme absolvovali na pronajaté tréninkovéploše asi 1km od našeho ubytovaní v Penzionu Gaudeamus. Tréninkybyly zaměřeny především na všeobecný pohyb ve hře se zapojenímdruhé útočné vlny a také na nácvik signálů po standardníchsituacích.

Bohužel jsme na závěr soustředění letos nemohli odehrátpřípravné utkání, jelikož jsme nesehnali soupeře. Před nezvyklebrzkým zahájením nového soutěžního ročníku I.ligy již 8.9.2013 takodehrajeme asi jen jedno přípravné utkání proti Olomouci (ještěvšak čekáme na jejich vyjádření).

I přes absenci několika hráčů a přípravného utkání bylo totosoustředění pro tým přínosné.

Hodnocení z pohledu ragbistek:

Soustředění mužů, které jsme absolvovaly v 5 hráčkách, sitroufám říct, bylo velmi vydařené. Po prvním tréninkovém dnu, kdyjsme se snažily zapojovat do tréninkových prvků s muži, jsme seponořily do whirpoolky a relaxovaly. Druhý den si nás vzal nastarosti Michal Chudárek a předával nám zkušenosti ze svého čerstvěabsolvovaného trenérského kurzu. Jeho zkušenosti jsme přivítaly asnažily se z obou tréninků dostat co nejvíce nových dovedností.Zážitkem z tohoto dne pro nás také bylo holení 4 hráčů z A týmu,kteří uzavřeli sázku a dva měsíce se nedotkli žiletek Výsledekopravdu stál za to. Soustředění jsme si užili, jak jen to šlo.EG

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace