Sokol Mariánské Hory - RC Zlín 8:12 (5:7)

V neděli jsme hráli první zápas nového ročníku 1. ligy vOstravě.

Zápas začal našim náporem, celých 14 minut jsme hráli napolovině soupeře prakticky v jejich dvaadvacítce a 3x jsme mělimožnost ke skórování. Bohužel naše slibné akce vždy končily těsněpřed brankovištěm soupeře. Až ve 26´ po pěkné akci v útoku pokládáuzdravený navrátilec do sestavy PetrJuřík první pětku v zápase. JiříZapaletal následně přidal kop po položení (konverze). Jakchudé vedení oproti spoustě příležitostí to bylo se ukázalo vdalších minutách zápasu. Soupeř v první půli nebezpečně zaútočilpouze 2x a jejich druhá akce ovšem přinesla snížení těsně předpoločasem na 5:7.

Druhá půle už byla vyrovnanější, soupeř poslal na hřiště svojeveterány, kteří hru pozvedli. Přesto jsme stále kontrolovali hru. V67 minutě položil po akci kolem roje naši druhou pětku druhýnavrátilec do sestavy Tomáš Kotík. Závěr bylvyrovnaný, ale my jsme si taktickou hrou vítězství už nenechalivzít a tak jsme opět po roce mohli slavit......

Závěrem co zaznělo v kabině: Ostravu jsmepřehráli především v mlýnech a autech, ale pořád máme co zlepšovat.Kromě již dvou zmíněných navrátilců do sestavy patří velké díkytaké Ondrovi Prokopovi a LubošiStokláskovi, kteří hráli se sebezapřením. Jsem rád, žejsme vyhráli, protože podmínky k trénování nás vrhly zpět do 50.let minulého století a o to je to vítězství cennější.

Dovětek trenéra: Byla velmi pozitivní hrav rucku a také hlavně další fáze. Naopak velmi špatnébyly přihrávky v utočné fázi a hlavně finální nahrávky, kdy sesvýma chybama připravujeme o těžce vypracované území. Dálebyly velmi špatné skládky, 16 nesložení v jednom zápasu jealarmující! Velmi spokojen jsem byl s přístupemk samotnému utkání u všech hráčů. Navíc také hráči pochopili,že síla je v kolektivním pojetí hry a to je velkýmpřínosem. Navíc chci podotknout, že tvoříme nový tým dokterého zapracováváme několik nováčků. kteří si při své premiéřevedli velmi dobře.

Sestava: 1. Veglář, 2. Kovařík, 3. Krajčovič,4. Hnilo, 5. Najman, 6. Prokeš, 7. Juřík, 8. Novosád, 9. Kotík, 10.Zapletal, 11. Chudárek, 12 Hejmala, 13. Prokop, 14. Stoklásek L.,15. Stoklásek M.

Střídali: Horák, Vojanec, Zaoral, Dosoudil

Body: Kotík 5P, Juřík 5P, Zapletal 2KPP