Sokol Mariánské Hory - RC Zlín 23:10 (15:10)

V sobotu jsme hráli v Ostravě proti místním sokolíkům, kdese nám po deštivém dni příliš nevedlo. Někteří hráči se také"šetřili" na play-off a tak s námi do Ostravyneodcestovali.

Začátek utkání patřil domácím, kdy nám pokládají díky nesloženív obraně pětku po zavřené straně z rucku. Po pomalém rozjezdu jsmechytli tempo a zatlačili soupeře na jejich území. Z rychlerozehraného TK pokládáme pětku Otou Hejmaloust. a s kopem se ujímáme vedení. Z našeho tlaku dáletěžíme body ve formě proměněného TK a vedeme 5 : 10. V těchtofázích zápasu jasně dominujeme. Bohužel se připravujeme špatnýmináhrami, nezpracovanými příhrami (předhozy) a nevyužitímcelé útočné lajny o další možnosti bodovat. Soupeř na naše tempo vprvní půli vůbec nestačil, přesto díky špatné práci v naší obraněpokládá pětku a vyrovnává na 10 : 10. Bohužel jak to bývá, zposlední akce poločasu jenž se natáhl ze 2 min. asi na 6 dostávámepětku opět díky nesložení v obraně - jeden na jednoho. Tomu ovšempředcházel zcela zbytečný předhoz křídelníka HonzyProkeše.

Druhou půli se snažíme strhnout vedení na naši stranu aleprvních 20 min. jsme vypadli úplně z tempa. Celá naše hra v tétofázi stála na 3 hráčích. Zbytek se jakoby vezl. Odešla nám úplněpodpora hráče. Přestože výjimky dokázali vyhrát (přejít)soupeřův ruck a získat tak míč na naši stranu, zbývající hráči jakoby nepochopili, že si ten míč mají vzít do svých rukou a založitokamžitý atak. Tím jsme byli potrestáni za pasivitu a opět přišelmlýn. Přes výborně zahrané auty a některé mlýny jsme nenašli receptna to, aby míč nepadal z rukou. Z našich chyb se soupeř dostává doblízkosti našeho brankoviště a samozřejmě boduje. Proměnuje i TK azvyšuje na konečných 23 : 10. Posledních 20 min. je sice zase vnaší režii, kdy se ostravští pouze osvobozují dlouhými odkopy, alez neustálého tlaku na soupeře nezískáváme nic v podobě dalšíchbodů, byla to pouze křeč, jenž byla způsobena po celý zápas špatnoutechnikou míče.

Sestava: Hejmala st., Křemének, Dosoudil,Borek, Vojanec, Krajčovič, Šulej, Juřík, Tvrdoň, Prokop,Adámek,  Hejmala ml., Stoklásek L., Prokeš, Jančí

Střídali:nikdo

Body: Hejmala st. 5P, Tvrdoň 3TK, 2KPP

Po této prohře nás čeká v sobotu zápas na Bystrci.Bližší informace v úterý na tréninku.