Slibný výkon juniorů v prvním utkání

V neděli 11.9.2011 byla zahájena Celostátní soutěž juniorů.RC Zlín hrál na Spartě.

Náš tým je opět spojený do společenství Zlín /Bystrc / Dragon. K prvnímu utkání se nás sešlo pouze 14 hráčů.9 z nich bylo ze Zlína, 4 z Bystrce a 1 z Dragonu. Hracídoba juniorů je 2x 35 min.

RC Sparta – RC Zlín 42:0 (21:0).

Výsledek je vzhledem k průběhu utkání možná až přílišvysoký – dvakrát jsme inkasovali pětku z poslední akce oboupoločasů. Když vezmeme v úvahu sílu soupeře – Sparta jemistrem ČR kategorie kadetů z loňského ročníku a má ve svýchřadách reprezentanty U18 z dubnového ME ve Francii, čekal jsemhru kočky s myší. V našem týmu navíc nastoupil jeden nováček kesvému premiérovému soutěžnímu zápasu, výrazně nás však posílilibrněnští hráči, kteří odvedli skvělý výkon.

Toto utkání bylo především prověrkou naší obrany, což našijunioři zvládali solidně, navíc vcelku dobře fungovala naše souhrasměrem dopředu, především v roji – čištění rucků a rozehrávkana útok.

První pětku jsme dostali v 16´ z TK v naší 22m apo průniku vazače z 2.vlny. Ve 22´ dostal náš hráč žlutoukartu za opakovaný přestupek mužstva – hráč nebyl 10m při TKsoupeře. Z následného TK Sparta po jedné fázi přenesla hru nakřídlo a položila 2.pětku. Po úspěšném odolávání tlaku domácíchpřišel v poslední minutě opět TK za přepadávání v rucku az rychlého rozehrání dostáváme pětku pod háčko. Poločas21:0.

Ve druhém poločase jsme vyrovnali hru a cca na deset minutzatlačili Spartu před její brankoviště. Dvakrát už náš hráč s míčemdošel až do brankoviště, ale pokaždé dotyku míče se zemí zabránildomácí hráč.

Pak nám vcelku dle očekávání začaly docházet síly a v 54´jsme obdrželi další pětku po několika skrumážích v naší 22m arozehrání na útok. V 63´ pronikl do brankoviště jedenz útočníků soupeře přesto, že na něm visel náš hráč, alenedokázal ho dostat na zem – chyběla skládka za nohy. V 70´byla nahlášena poslední akce utkání, mlýn Sparty v naší 22m,po které položili domácí ještě jednu pětku. Všechny kopy po pětceSparta proměnila, takže konečný stav zní 42:0.

V novince letošního ročníku všech mládežnických kategoriíod U15 výše jsou kopy na branku po každém utkání. Vždy tři kopáčiz každého mužstva mají možnost tří kopů z předem určenéhomísta. Za tuto disciplínu je přidělen vítěznému týmu bonusový boddo tabulky. Bohužel ani zde jsme nebyli úspěšnější, prohráli jsmev poměru 8:5.