Archiv článků

Skvělý vstup starších žáků do sezóny

Starší žáci RC Zlín U14 ve svém prvním utkánínové sezóny předvedli parádní výkon a vysoko porazili JIMI RCVyškov.

RC Zlín – JIMI RC Vyškov  70:26(34:7).

První kolo Oblastního přeboru Moravy U14 bylostanoveno Komisí mládeže ČSRU již na první víkend nového školníhoroku To asi dosti ovlivnilo sestavu našeho soupeře, který přijelk utkání jen s deseti hráči a dle slov vyškovskýchtrenérů bez svých největších opor. Avšak ani náš tým nebyl zcelakompletní a historie se neptá… Po dohodě trenérů jsme tedy hráli 10vs 10 (má se hrát 13 vs 13).

Po odchodu hráčů silného staršího ročníkunarození 2004 do kategorie kadetů jsem byl sám zvědavý, jak se našižáci vypořádají s novou výzvou.

A nutno říct, že první utkání zvládlibáječně.

V utkání jsme se ujali vedení ve 4´ popětce Ondry Číže. V 7´ však Vyškov také položil a navícproměnil kop po pětce – 5:7. Toto vedení soupeře však trvalo jen 3minuty, kdy opět položil Ondra Číž, který se dostal k míči povyhraném mlýnu Vyškova. Od té doby už jsme měli hru víceméně podkontrolou a postupně navyšovali skóre.

Až za stavu 46:7 jsme dostali v průběhudvou minut dvě pětky – jednu po pěkném prokopu míče naší obranou,doběhnutí a položení vyškovským hráčem, druhou po nesložení 1 vs 1v obranné linii. Avšak naši starší žáci opět zabrali akontrovali dalšími pětkami.

Nakonec rozhodčí napočítal konečné skóre70:26, poměr pětek 12:4.

Naše U14 převyšovala soupeře v roji iv útoku. Získávali jsme i soupeřovy mlýny a naši útočnícidokázali proniknout vyškovskou obranou. K vidění byla i našepětka po pěkném přenesení hry přihrávkami do volného prostoru nakřídle, což potěšilo především nás trenéry. V utkání jsme sedočkali i několika hattricků, o které se postarali Ondra Číž (tenpoložil dokonce 4x), Filip Gajdošík a David Štourač.

Avšak nesmíme usnout na vavřínech – dostalijsme čtyři pětky, z nichž tři byly po nesložení soupeře jedenna jednoho. To se nám proti silnějšímu soupeři může vymstít!

Body ZL: Číž 24 (4P, 2KPP),Gajdošík 15 (3P), Štourač 15(3P), Dubský 5 (P), Vyvlečka 6(3KPP), Koutný 5 (P).

Sestava RC Zlín: Tomáš Přibyl, MatyášJurásek, Ondřej Doležel, Filip Gajdošík, Jan Šperka, DavidŠtourač ©, Ondřej Číž, Adam Dubský, BarboraMilinková, Tadeáš Vyvlečka.

 Střídali: JáchymKoutný, Onřej Milink, Veronika Jandoušová.

Už tuto neděli 16.9.2018 čeká naši U14 dalšídomácí utkání proti Olomouci. Výkop bude v 11 hodin.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace