Archiv článků

Skvělý úvodní turnaj mladších žáků

Na první regionální turnaj nové sezóny2016/2017 jsme odjeli s kategoriemi U10 a U12.

U12

Po přechodu staršího ročníku narození 2004 z„loňské“ U12 do U14 nám zůstalo spíše torzo z hráčů ročníku nar.2005. Bohužel je nedoplnili hráči ročníku 2006, protože tito námv klubu chybí… I z tohoto důvodu jsem měl jisté obavyz výkonu naší U12, i když v ní zůstali hlavně zkušeníhráči. Přes léto a na začátku nového školního roku však přišlinováčci a tým na tomto turnaji doplnili dva také zkušení hráči U10.Moje obavy se tak ukázaly naštěstí liché a hráči obdivuhodnězabojovali!

V turnaji jsme hráli ve skupině As Havířovem a Olomoucí 1.

Náš první soupeř Havířov přijelv nedostatečném počtu 6 hráčů, tak jsme jim na vzájemný duelpůjčili dva naše nováčky a hrálo se v počtu 8 vs 8, tedy ojednoho hráče na každé straně míň. Utkání s Havířovem alezdaleka nebylo jednoduché a týmy se prakticky po celé utkánípřetahovaly o vedení. Až v závěru jsme přece jen soupeřibodově trochu utekli a vyhráli 6:4. Body položili David 3x, OndraČ. 2x, Adam 1x.

V dalším utkání naší skupiny porazilidomácí hráči Olomouce 1 tým Havířova 6:1, a tak následující soubojZlín – Olomouc 1 byl soubojem o první místo ve skupině A.

Toto utkání jsme začali dobře, když jedinoupětku prvního poločasu položil Tobiáš svým důrazným průnikem přesněkolik hráčů. Škoda jen, že Tobiáš tento svůj důraz a zdravénaštvání v sobě probudí jen 1-2 za turnaj, místo toho, abyz něho byl stálý „postrach“ soupeřů.

Ve druhém poločase však Olomouc 1 otočila stavna 2:1. Remízu nám zachránil nováček v týmu Tadeáš, který seočividně zlepšoval zápas od zápasu. Souboj tedy neměl vítěze,výsledek 2:2 byl vcelku spravedlivý. Body ZL: Tobiáš a Tadeáš.

Díky horšímu skóre jsme obsadili druhé místov naší skupině a v boji o pořadí nás čekal druhý týmskupiny B Dragon Brno. Ten v utkání měl navrch, vedl 2:0, pakale opět ukázal svou světlou stránku Tobiáš a průnikem snížil na na2:1. Dragon nám však postupně utekl až na 5:2 a vypadalo to, že jepo zápase. Ale ani za nepříznivého stavu Zlíňáci nesložili zbraně abojovali až do konce. Minutu před koncem jsme snižovali už na 5:4 az výkopu po pětce jsme se zmocnili míče, po několika fázích apřihrávkách jsme vyrovnali na 5:5 a rozhodčí ukončil utkání. BodyZL: Tobiáš, Adam 2x, David 2x.

V turnaji jsme tedy jednou vyhráli advakrát remizovali a předváděli jsme slušnou hru. Samozřejmě výkonnebyl úplně ideální, ještě musíme zapracovat na rychlejším čištěnírucků, kde jsme pár svých míčů ztratili. Nejlépe dnes rucky čistilAdam, kterému turnaj vyšel báječně, hrál s chutí a položilněkolik důležitých pětek. Skvělé výkony ale podali i další našihráči – jako štírek se kolem mlýna několikrát prosmýkla našemlýnovka David, který i skvěle skládal stejně jako Ondra Č. neboMartin. Ale své si uhráli i ostatní hráči včetně nováčkůhledajících postupně svůj herní projev.

Naše sestava U12 v turnajiv Olomouci: Adam Kudělka, David Štourač, Filip Gajdošík, JakubČíž, Martin Ondroušek, Ondra Číž, Ondra Doležel, Robin Kolínek,Tadeáš Vyvlečka, Tobiáš Pátik, Tomáš Přibyl.

Dan Chytil

Famózní vstup do sezóny U10!

Sladké ovoce letní přípravy sklízela U10-ka na prvním turnaji vOlomouci.
Díky rozšířené členské základně jsme mohli ostřílenými hráči Adamema Kubou posílit oslabenou U12-ku a do vlastních zápasů postavilitým složený z tradičních opor a nováčků zároveň. Sestava se ukázalavelice funkční a v průběhu turnaje nasázela soupeřům ve 3 zápasechcelkem 17 pětek, zatímco sama inkasovala pouhé 3. Všichni hráči sizaslouží velkou pochvalu a poděkování za nasazení a bojovnost.Jejich hra netrpěla žádnými většími nešvary - dařilo se námpronikat obranou, čistit míče v racích, získávat míče veskrumážích, udržet koncentraci a tempo hry, dobře skládat, býtrychle na míči a vyvíjet tlak na soupeře .... zkrátka obdiv divákůi rozhodčích, který děcka sklidily za svůj výkon byl naprostozasloužený.
V prvním zápase jsme nastoupili proti Havířovu. V emotivně vypjatéatmosféře se soupeř více koncentroval na výkon rozhodčího nežvlastní hru a dostával jednu pětku za druhou. Naši hráči se dostalido herní pohody a převálcovali Havířováky 9:0. Ve druhém utkáníjsme narazili na zkušenějšího protivníka - tým Dragon A. Našimdětem se podařilo navázat na povedený výkon z prvního zápasu adostali se do vedení 3:0. Ještě před koncem prvního poločasu všaksoupeř zabral a dvěma pětkami kontroval. Do druhého poločasu všaknastoupili Zlíňáci s větším nasazením a 2 pětkami si pojistilipostup do boje o první místo v turnaji. V něm se utkali vdramatickém souboji s domácí Olomoucí. Silná podpora domácíhopublika tlačila olomoucké hráče vpřed a ujali se vedení 1:0. S tímse naši nehodlali smířit. Odvážnými průniky Mikuláš  a Bartotočili vývoj zápasu a Beáta na závěr korunovala triumf Zlína vturnaji.
Nejlepším hráčem turnaje jsme vyhlásili Mikuláše Horského. Na postumlýnové spojky byl opravdu u mnoha míčů první, statečně napadalsoupeře v zárodku protiútoků a svým příkladem strhával tým kpotřebnému výkonu. Ale dařilo se opravdu všem - Ferda, Bart a Beátamotali svými rychlými výpady protihráčům hlavy a také perfektněskládali, Karolína statečně bojovala o míče ve skrumážích a mnohojich vyhrála, nováček Kuba si dokonce položil, Pavel se obdivuhodněodvážně zapojoval do skrumáží a svým tlakem posunoval náš týmkupředu, Barbora se na prvním turnaji velmi rychle zorientovala atřikrát byla blízko položení, Ondra si našel své místo a takésrdnatě bránil. Shane měl také svou premiéru, ale počínal si jakodlouhodobý hráč týmu. Zkrátka nám děti udělali obrovskou radost.Díky moc.
Zlín:Havířov 9:0, Zlín:Dragon 5:2, Zlín:Olomuc 3:1.
Pětky: Beáta 6, Bart 5, Mikuláš 3, Ferda 2, Kuba 1

Sestava U10: Mikuláš Horský, Ferdinand Váňa,Shane Albert, Ondřej Milínek, Barbora Milínková, Jakub Janík, PavelDoležel, Bart Bouc, Karolína Šenková, Beáta Dittrichová.

V týmu "Barbarians" U8 nastoupil ináš nejmenší účastník na turnaji Gabriel Dittrich.


Díky a Rugby Zdar na dalším turnaji.
Rudolf Dittrich

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace