Archiv článků

Semifinále Poháru ČSRU: RC Zlín - RC Havířov 16:23 (8:13)

Dnes jsme hráli důležitý zápas o postup do extaligy a také ofinále Poháru ČSRU. Bohužel soupeř využil naše chyby ve svůj bodovýprospěch a také nám nešli hlavně kopy na bránu.

Zápas začal vzájemným oťukáváním. I když jsme zpočátku hrálipouze na půlce Havířova, tak žádný bodový efekt jsme z toho neměli.Naopak hosté se v 16´ ujímají vedení z trestného kopu. Následně znaší akce v křídelním prostoru se proháčkoval až do brankovištěVašek Talaš. Soupeř využívá našich nevynucenýchchyb (špatné chytání míče ze vzduchu, překopnutí hřiště až zvlastní dvaadvacítky) a tak položení Havířova na sebe nenechádlouho čekat. Hráči ze Slezska navíc postupně přidávají také body znásledné konverze a trestného kopu. Poločas uzavírá OtaHejmala (25% úspěšnost kopů). Prohráváme 13:8.

Druhou půli začínáme trestným kopem VaškaTalaše (50% úspěšnost kopů) ovšem soupeř nám po naší chyběpřidává také body z trestného kopu. Druhá půle je z našístrany tak trochu bez nápadu, měli jsme hru více otevřít a trochusoupeře roztahat po hřišti a unavit tak jejich těžký roj. Bohuželse nám tato hra nedaří. Naopak soupeř nás v 50´ přečísluje apřidává další položení včetně následné konverze. Poté se nemůžemevůbec dostat do zápasu, hrajeme příliš čitelně. Až střídající hráčipřináší trochu vzrušení, ale již bylo pozdě. Závěrečné body přidalz položení Martin Kotík (0% úspěšnost kopů).

Co říci závěrem: Vyrovnané zápasyrozhodují kopáči a my i přesto, že jsme vystřídali tři hráče, tak kúspěchu to nevedlo. Prohrát jsme si přestonezasloužili.

A jak to viděl z tribuny Ota Hejmala starší:Havířov nehrál nic moc a celý první poločas se skoro nedostalina naši půlku. Jenže my jsme si to prohráli sami. Ty trestňáky bylyšpatné. Aspoň některé se měly rozehrávat rychle. To byl schopnýudělat až Tomáš Kotík, jenže ten nastoupil až na posledních 5minut. Rozehrál 2 rychlé TK, z jednoho byla potom pětka. Předtím toza 75 minut nikoho nenapadlo. Tak kdyby se to hrálo od začátku, takHavířov absolutně nestíhá. A to, co se měsíc trénuje - 2x fázerojem a pak útok - to se nezahrálo ani jednou. A to že Ríša křičípo hřišti, že není 9 (mlýnovka), v tom měl pravdu.

Sestava: 1. Stoklásek J., 2. Hlaváček, 3.Krajčovič, 4. Dvořák, 5. Pobjecký, 6. Najman, 7. Juřík,8. Novosád (c), 9. Láník, 10. Žilka, 11. Talaš, 12. Hejmalaml., 13. Prokop, 14. Stoklásek L., 15. Jančí

Střídali: Gregůrek, Jasnos, Kotík M., Kotík T.,Prokeš, Mrlík, Dosoudil

Body: 5P+3TK Talaš, 3TK Hejmala, 5P KotíkM.

RC Zlín v pondělí podal protest kvůli neoprávněnémustartu 3 cizích hráčů v týmu RC Havířov. O konečném výsledku tedyrozhodne STK ČSRU.

PS: Výborné občerstvení pro hráče zajistila firma JAST Zlín.Děkujeme:-)